reklama

Zároveň jim potvrdil, že podepíše protikuřácký zákon, který dnes Senát schválil. Štěch s Hamáčkem to novinářům řekli po skončení oběda.

Šéfové obou komor uvedli, že s prezidentem probrali řadu témat. Informovali ho o výsledku projednávání zákona o ochraně přírody a krajiny. Zeman byl podle Štěcha potěšen, že byly přijaty pozměňovací návrhy. "Projevil názor, že pokud by to bylo třeba, tak by za tento zákon do Sněmovny šel ztratit hlas," řekl Štěch.

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) dnes Senátem odsouhlasené změny v zákoně označil za natolik ničivé, že mohou znamenat konec národních parků v Česku.

Se Zemanem dále Hamáček a Štěch mluvili o migraci a jeho dubnové cestě do USA, během níž se má setkat s novým americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Jednali i o protikuřáckém zákonu. Ten Senát schválil v době jejich oběda, politici podle Štěcha tuto informaci dostali až po skončení setkání. Zeman podle něj zopakoval, že zákon podepíše. V minulosti několikrát řekl, že tak učiní kvůli tomu, že je jako kuřák ve střetu zájmu.

reklama