reklama

Paroubková tehdy byla odvolána ze sdružení Pomoc pro budoucnost našim dětem a spolek se přejmenoval na Budoucnost pro potřebné. Syrový se stal jeho předsedou a spolek usídlil na adresu svého bydliště.

Paroubková řekla, že s novým směřováním spolku nechtěla mít nic společného a se Syrovým vzdala boj. "Samozřejmě jsem přemýšlela o tom, že bych ten penzion dala na nějaké dobročinné účely, třeba dětské nemocnici. Ale vzdala jsem to, protože on by mě zničil. Má lepší právníky, vyhrál by to," dodala.

Pražský podnikatel, který byl dříve v nadaci Zuzany Paroubkové místopředsedou a také předsedou Strany práv občanů - zemanovců (SPOZ) v Královéhradeckém kraji, vlastní v Malé Úpě ještě se svojí firmou další chalupu a pozemky o rozloze víc než 1,5 hektaru, píše server. "Ten penzion zeje léta prázdnotou, žádné děti v něm nikdy nebyly. Celé to zřejmě bylo děláno jen s cílem tu nemovitost zpeněžit," řekl serveru místostarosta Malé Úpy Pavel Plíva.

Spolek Budoucnost pro potřebné, jehož je Syrový předsedou, jako své aktivity avizuje podporu dětí bez rodiny, seniorů a menšin, podporu nadaných dětí a vzniku hospiců a léčeben dlouhodobě nemocných. Podle serveru ale spolek nemá webové stránky, kde by byly dostupné například výroční zprávy.

Loading...
reklama