reklama

Ovčáček na twitteru v souvislosti se státním tajemníkem pro evropské záležitosti Prouzou uvedl, že má blízko k neziskovým organizacím, které účelově útočí na prezidenta Miloše Zemana. Vztah Prouzy se zástupci Pražského hradu je dlouhodobě napjatý.

Hradní mluvčí uvedl, že jméno kandidáta na post ministra zazní až ve čtvrtek na schůzce premiéra Sobotky se Zemanem. Napsal, že proto může pouze komentovat práci státního tajemníka pro evropské záležitosti. „Prouza je pověstný úzkým vztahem k politickým neziskovkám, které účelově útočí na pana prezidenta a přiživují se na 'boji s propagandou'," připomněl.

„Kampaň? T. Prouza se jistě za vřelým vztahem k politickým neziskovkám a vstřícností k přijímání migrantů stojí,“ připomněl Ovčáček na Facebooku. Připomněl také některá jeho dřívější prohlášení. „Vzpomínáte, jak loni v červnu T. Prouza horoval za přijetí 100 000 migrantů?“ rýpnul si mluvčí.

„Pomůže pan premiér svému příteli v nesnázích ministerskou pozicí? Prouza musí na své současné pozici (státní tajemník pro evropské záležitosti) skončit kvůli tomu, že stáhl žádost o bezpečnostní prověrku, která je k jejímu výkonu nezbytná,“ uvedl také.

Prouza se s mluvčím prezidenta několikrát dostal do sporu nejen na sociálních sítích. Ovčáček například řekl, že Sobotku ke kritice Zemana z listopadu 2015 donutili jeho poradci, mezi kterými zmínil právě Prouzu. Ten naopak kritizoval Ovčáčka a Hrad například za jejich postoj k Centru proti terorismu a hybridním hrozbám při ministerstvu vnitra. Prouza také Zemanovo okolí kritizoval za bezpečnostní kontroly na Pražském hradě, podle Ovčáčka přitom použil zavádějící fotografii. Další spor se týkal migrace.

reklama