reklama

Chovanec to před jednáním kabinetu řekl novinářům. Před Úřadem vlády ho podpořili členové Českomoravské myslivecké jednoty a legálních držitelů zbraní, kteří vládě předali petici s 50.000 podpisy.

Chovanec řekl, že má pro svůj návrh podporu sociálnědemokratických ministrů. "Uvidíme, jak se zachovají kolegové z hnutí ANO, kteří to opět vzali jako politický souboj," podotkl Chovanec. Připomněl, že i když vláda k ústavnímu zákonu vydá pozitivní nebo neutrální stanovisko, tak rozhodovat se bude hlasováním ve Sněmovně. "Pevně doufám, že to projde a že v Poslanecké sněmovně získáme dost hlasů na to, aby to získalo podporu," dodal Chovanec.

Ministři spravedlnosti Robert Pelikán a životního prostředí Richard Brabec (oba ANO) se změnou ústavního zákona nesouhlasí. "Ústavní změnu považuji za velmi nebezpečnou, nedomyšlenou, byl bych velice nerad, kdyby byla," řekl Pelikán před jednáním vlády.

Chovanec dnes opět připustil, že návrh je částečně reakcí na směrnici EU, která má zpřísnit podmínky pro držení zbraní. Novela má podle ministra ochránit přísné a fungující tuzemské zákony.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama