reklama

Právě 10. března, kdy také začíná i volební sjezd sociálních demokratů v Brně, má prezident oficiálně oznámit, zda se bude o prezidentské křeslo znovu ucházet. O den dříve by své rozhodnutí měl již oznámit svým příznivcům.

Blok proti islámu se v loňském květnu na svém sněmu rozpustil. Jeho tehdejší lídr založil vlastní Iniciativu Martina Konvičky. Někteří z krajských členů následně založili spolek Blok proti islamizaci.

Blok, který Zemana považuje za jediného ochránce republiky proti "nelegální migraci a plíživé islamizaci Evropy", chce se sběrem podpisů začít na Hradčanském náměstí.

Zeman byl do funkce zvolen na začátku roku 2013, pětileté období mu vyprší v březnu 2018. Zodpovězení otázky, zda bude znovu kandidovat, slibuje na letošní březen už dlouho.

Kandidaturu zatím oznámili textař Michal Horáček, performer Milan Kohout nebo lékař Marek Hilšer. Zvažují ji předseda Akademie věd Jiří Drahoš, bývalý diplomat Petr Kolář či europoslanec Jiří Pospíšil.

Volby prezidenta by se měly konat nejpozději 19. a 20. ledna příštího roku. Kandidáty by tak bylo třeba nominovat do poloviny letošního listopadu.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama