reklama

Státní zástupkyně pro Prahu 6 Jindra Janáčová ČTK přímo nesdělila, že rozhodnutí se týká Prskavce, vyplývá to ale z kontextu. Vyšetřování Prskavce Vojenská policie ukončila a předala státní zástupkyni v polovině února. Dnes bylo trestní stíhání podmíněně zastaveno.

Státní zástupce může podmíněně zastavit trestní stíhání pokud se obviněný k činu doznal, nahradil škodu nebo vydal bezdůvodné obohacení. Přihlédnout při tom může k dosavadnímu životu obviněného a okolnostem případu.

Prskavec byl z funkce odvolán loni 2. prosince. Musel odejít údajně kvůli nesrovnalostem ve vyplácení cestovních náhrad. Aktuálně.cz s odkazem na náčelníka Vojenské kanceláře prezidenta republiky Jana Kaše uvedl, že částka, o kterou se údajně Prskavec neoprávněně obohatil, byla o něco nižší než 20.000 korun.

Prskavec byl ve funkci necelý rok, nastoupil 18. prosince 2015. Nahradil Radima Studeného, který ve funkci skončil v polovině loňského října poté, co skupina Ztohoven vyvěsila na Hradě červené trenýrky. Kaše zatím pověřil velením Hradní stráže Karla Kroupu, Prskavcova statutárního zástupce.

reklama