Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Hejtman Netolický chce po výbuchu prověřit bezpečnostní systém Poličských strojíren

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Pardubice - Série explozí v jedné z hal Poličských strojíren minulý týden zranila 19 lidí, z toho byli tři zaměstnanci vážně popáleni. Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) chce proto nechat prověřit bezpečnostní systém firmy.

Policie případ vyšetřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti. Ve strojírnách vybuchla trhavina TNT, která byla součástí munice. Stalo se to při lisování takzvaných počinových náloží, výbuch a následný požár způsobil další exploze uskladněného materiálu.

Vrátný společnosti neměl informace o mimořádné události v areálu a o místě požáru. Hasiči a záchranka tak museli zbytečně čekat na vjezdu do firmy a neměli přesné údaje o tom, co se v podniku stalo a jaké nebezpečí hrozí. Několik hasičských vozů a sanitek bylo při zásahu poničeno následkem explozí.

"O chybách v době poplachu jsem byl informován a nyní můžeme prověřovat, zda došlo k naplnění postupů, se kterými počítají havarijní a poplachové plány. Prověřit se musí vnitřní zabezpečení i zabezpečení vnějšího perimetru," uvedl Netolický.

Témata:  Pardubický kraj Martin Netolický

Související

Aktuálně se děje

24. června 2025 14:11

Potvrzeno. Pavel Nedvěd prozradil, co ho oslovilo na nové práci

Očekávané se stalo skutečností. Pavel Nedvěd se vrací do českého fotbalu, výkonný výbor svazu jej dnes jmenoval do funkce manažera reprezentací s přímou odpovědností za dospělý A-tým a jednadvacítku. Nedvěd byl uveden do funkce a vyjádřil své první pocity z nové role. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy