reklama

"Pan prezident poděkoval Janu Mládkovi za velkou práci, kterou vykonal v podpoře českého průmyslu a ekonomické diplomacie," uvedl Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

"Snažil jsem se prezidentovi vysvětlit, že mobilní data, kvůli kterým jsem byl odvolán, opravdu nebyly v mé kompetenci," poznamenal Mládek. Dodal, že probrali i další témata, okrajově se bavili i o Mládkově budoucnosti.

Exministr řekl, že spolustraníci z okresu Tábor ho nominovali na první místo volební kandidátky. "Bude záležet, na jakém místě budu na krajské kandidátce, to bude předmětem dalšího jednání," dodal ke své politické budoucnosti.

Mládek ve funkci skončil 28. února. Zeman ho odvolal na návrh premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Za hlavní důvod personální změny předseda vlády označil postup Mládka v otázce cen mobilních dat.

Kdo Mládka ve funkci nahradí, není zatím známo. Řízením ministerstva se dočasně nechal pověřit Sobotka. Nového ministra chce Zemanovi navrhnout po sjezdu ČSSD, který se bude konat v pátek a v sobotu. Jako o nástupcích Mládka se spekulovalo o někdejším sociálnědemokratickém ministru průmyslu Milanu Urbanovi nebo náměstkovi ministra průmyslu Jiřím Havlíčkovi.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama