Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vnitro chce chránit tzv. měkké cíle, dokončuje potřebnou koncepci

Ministerstvo vnitra
Ministerstvo vnitra
Foto: Lukáš Henzl, EuroZprávy.cz

Praha – Rezort obrany připravuje koncepci obrany tzv. měkkých cílů. Už loni vláda schválila také protiteroristický balíček obsahující opatření Cílem všech materiálů je snížit riziko teroristického útoku v Česku. Vznikly jako reakce na loňské ataky teroristů v Evropě.

Materiál zabývající se měkkými cíli, který vzniká jako reakce na teroristické útoky v Evropě, by měl jít brzy do vlády, uvedli zástupci vnitra na semináři k prevenci kriminality. Materiál by podle nich měl být veřejný, obsahovat bude systém opatření, jak bránit místa s vysokou koncentrací lidí.

Ministerstvo vnitra jako měkké cíle označuje místa s vysokou koncentrací lidí, která nejsou trvale chráněna a jsou snadno dostupná – například obchodní centra, kulturní či sportovní centra nebo kostely.

Od loňského roku v této souvislosti v Česku funguje nepřetržitá policejní linka, na které operátoři radí majitelům a provozovatelům veřejně přístupných objektů a pořadatelům sportovních, kulturních a jiných společenských akcí v otázkách zajištění bezpečnosti.

Témata:  Ministerstvo vnitra České republiky terorismus EuroZprávy.cz

Související

Aktuálně se děje

10. ledna 2026 19:25

Je to absurdní, prohlásil Kupka o Turkově žalobě na prezidenta

Úmysl poslance Filipa Turka (Motoristé) žalovat prezidenta Petra Pavla se neobešel bez reakcí politických konkurentů zatím neúspěšného kandidáta na post ministra životního prostředí. Exministr dopravy Martin Kupka (ODS) nemá pro takové jednání pochopení. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy