Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Sobotka bude cestovat po republice, inspiroval se prezidentem

Kateřina Valachová, ministryně školství s Bohuslavem Sobotkou /ČSSD/
Kateřina Valachová, ministryně školství s Bohuslavem Sobotkou /ČSSD/
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se inspiroval prezidentem Milošem Zemanem. Stejně jako hlava státu i předseda vlády bude cestovat po krajích a mluvit s lidmi.

Sobotka má v plánu podle MF Dnes procestovat v květnu a čevrnu celou Českou republiku. Člen volebního štábu ČSSD Jiří Chvojka nepopírá, že setkání s občany jsou inspirována těmi, která pořádá prezident Zeman.

Vládní mluvčí Martin Ayrer se ae paralele se Zemanovými cestami brání. Tvrdí, že Sobotka nebude mezi lidmi cestovat kvůli atraktivitě, ale pracovně. Cesty mají mít souvztažnost ke dvěma letům Sobotkovy vlády.

Podobná setkání se letos chystají ještě jednou, a to na podzim. Tam už však půjde o předvolební setkání před blížícími se krajskými volbami. Podle koaličních partnerů jsou ale už i tyto cesty předvolební.

Témata:  Bohuslav Sobotka Sociální demokracie (SOCDEM)

Související

Aktuálně se děje

13. února 2026 15:07

Zlato, stříbro, bronz. Adamczyková má po dnešku kompletní medailovou sbírku z OH

Česko slaví další medaili ze zimních olympijských her v Miláně a Cortině d'Ampezzo. Sbírku cenných kovů z olympiády završila Eva Adamczyková, která se vrátila pod pět kruhů po vážném zranění a následné mateřské pauze. Adamczyková skončila druhá ve finále snowboardcrossového závodu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy