Domov

Předvolební kampaň vstoupila do další fáze. Objevila se agresivita

18.01. 18:51

Praha - Do kampaně prezidenta Miloše Zemana přibyla před druhým kolem voleb agresivita, shodli se odborníci oslovení dnes ČTK. Dokladem je podle nich inzerát, který se dnes objevil v některých denících a útočí na Zemanova protikandidáta Jiřího Drahoše.

Libeňský most je v havarijním stavu, Praha jej v noci uzavře

18.01. 18:43

Praha - Vedení hlavního města dnes v noci uzavře do odvolání pro automobily i tramvaje Libeňský most. Část soumostí je v havarijním stavu, v plánu je jeho celková rekonstrukce.

Zeman podstoupil operaci v nemocnici

18.01. 18:20

Praha - Prezident Miloš Zeman podle informací serveru Aktuálně.cz v minulých dnech podstoupil v Nemocnici Na Homolce zákroku v dutině ústní.

reklama

Zeman drží vysoké školy v nejistotě. 11 rektorů čeká na jmenování

18.01. 17:25

Praha - 1. února mají do čela 11 univerzit a vysokých škol nastoupit rektoři. Funkce se mohou ujmout až poté, co je jmenuje prezident Miloš Zeman. Dosud ale neví, kdy se tak stane.

Babiš chce, aby vnitro urychlilo zákon o ochraně soukromí

18.01. 16:44

Praha - Ministerstvo vnitra má připravit informační kampaň k nařízení EU o ochraně soukromí (GDPR), které nabude účinnosti 25. května. Navazující návrh zákona by měl být předložen vládě do poloviny února. Původně počítalo s březnem.

Drahoš má podporu většiny stran ve Sněmovně. SPD a KSČM volí Zemana

18.01. 16:33

Praha - Většina stran zastoupených ve Sněmovně preferuje ve druhém kole prezidentských voleb Jiřího Drahoše. SPD a KSČM zopakovaly po prvním kole svá doporučení, aby jejich voliči podpořili stávající hlavu státu Miloše Zemana.

Zneužíval a fotil nezletilé dívky. Vedoucí tanečního souboru půjde do vězení

18.01. 16:31

Strakonice - Vedoucí strakonického souboru dostal za pohlavní zneužívání nezletilých tanečnic dva roky do vězení. Součástí rozsudku je také osmiletý zákaz činnosti v organizacích, kde by se muž setkával s lidmi mladšími 18 let. Dnešní verdikt soudu ještě není pravomocný.

Špotáková opět přerušuje kariéru. Čeká další dítě

18.01. 15:28

Praha - Barbora Špotáková (36) kvůli těhotenství přerušuje kariéru. Druhý potomek se jí má narodit v létě. Dvojnásobná olympijská vítězka a úřadující světová šampionka neplánuje s atletikou skončit.

Exředitel nemocnice v Liberci nedokázal vysvětlit, za co inkasoval miliony

18.01. 15:19

Liberec - Luděk Nečesaný nemá žádné výstupy svých prací, za něž zaplatily zdravotnické firmy přes 23 milionů korun. Podle obžaloby šlo o úplatky, exředitel Krajské nemocnice Liberec to důrazně odmítá.

Drahošova manželka navštívila domov pro seniory. Někteří ji ale nepoznali

18.01. 15:16

Přelouč - Manželka prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše Eva se zapojila do kampaně svého chotě před druhým kolem prezidentských voleb. V Přelouči navštívila domov pro seniory a chystá návštěvy v dalších krajích.

Sázkového šílenství vrcholí: Kurz na Drahoše se stále snižuje, věří mu i většina sázkařů

18.01. 13:44

Praha - Šance Jiřího Drahoše na zvolení prezidentem se podle bookmakerů v posledních dnech zvyšuje. Zájem o sázky je vysoký, už v pondělí celkově dosáhly 145 milionů korun a v porovnání s volbami před pěti lety byly téměř trojnásobné.

Zeman přijme demisi vlády příští středu. Domluvil se s Babišem

18.01. 13:37

Praha - Prezident Miloš Zeman přijme demisi vlády ANO ve středu 24. ledna. Babišův menšinový kabinet schválil demisi ve středu pět týdnů po jmenování. Reagoval tak na úterní hlasování Sněmovny, ve kterém nedostal důvěru.

Zaměstnanci České pošty se od dubna dočkají zvýšení mzdy

18.01. 13:35

Praha - Vedení České pošty se dohodlo s většinou odborových organizací.a od dubna navýší tarifní mzdy o 7,1 procenta. Zaměstnanci zároveň obdrží v únoru mimořádnou odměnu za rok 2017 v celkové výši 80 milionů Kč. V březnu získají další mimořádnou odměnu v celkovém objemu 86 milionů korun.

Babiš je proti kvótám. Rozdělují Evropu, tvrdí

18.01. 13:33

Praha - Vláda respektuje stanovisko Sněmovny k navrhované unijní reformě azylové politiky a bude se usnesením řídit, řekl dnes premiér Andrej Babiš (ANO). Kabinet bude podle něj postupovat tak, aby Česko nebylo ve věci stálého přerozdělovacího mechanismu spolu s dalšími kritiky přehlasováno.

Smrt pacientky v nemocnici způsobila mechanická závada rentgenu. Vyšetřování stále pokračuje

18.01. 13:27

Ústí nad Labem - Pád rentgenu v ústecké Masarykově nemocnici, při němž na místě zemřela pacientka, způsobila mechanická závada na zařízení. Oznámila to dnes Krajská zdravotní. Vyšetřování nešťastné události potrvá podle kriminalistů týdny, možná měsíce.

Drahoš kampaň proti sobě očekával. Dejte na zdravý rozum, žádá občany

18.01. 13:20

Klatovy - Útočné inzeráty, které se objevily v tisku a spojují kandidaturu Jiřího Drahoše s podporou migrace, bere bývalý předseda AV ČR jako součást očekávané kampaně proti sobě před druhým kolem prezidentských voleb.

Kraus upozorňuje politiky: Nesahejte na to!

18.01. 13:15

Praha - Moderátor a bavič Jan Kraus se ve své pravidelné show vrátil k tématu prezidentských voleb, které v těchto dnech rezonuje ve společnosti. Pak ale přešel k jinému a méně diskutovanému tématu.

NSS se zastal kurdské ženy, kterou chtěla policie hned deportovat

18.01. 11:59

Brno - Nejvyšší správní soud (NSS) se zastal kurdské ženy z Iráku. V roce 2016 přiletěla s rodinou do Prahy legálně. Turistické vízum ale česká cizinecká policie zneplatnila, protože Kurdové nedoložili potvrzení o ubytování a dostatku peněz. Poté žena, které bezprostředně hrozil nucený odlet do…

Čunek kritizuje Hrad: Zemanovo okolí dělá prezidentovi ostudu. A to zdraví...

18.01. 11:50

Zlín - Na podporu prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše vystoupili také někteří hejtmani. Například Jiří Čunek (KDU-ČSL) míní, že prezidentu Miloši Zemanovi dělá ostudu jeho okolí a chybí mu zdraví.

Hacker Nikulin vězněný v Praze trpí bolestmi bez náležité pomoci, píše se v Rusku

18.01. 11:49

Moskva/Praha - List Izvestija upozornil na údajně vážné zhoršení zdravotního stavu Rusa Jevgenije Nikulina (30), který v pankrácké věznici v Praze čeká na rozhodnutí o svém dalším osudu. Titulek k článku v ruském deníku zní "Pomalá smrt v českém vězení". Moskva už dříve uvedla, že udělá vše pro to,…

Ondřej Brzobohatý: Opravdu věříte, že uprchlíci chtějí znásilňovat vaše děti a nutit ženám burky?

18.01. 11:44

Praha - Zpěvák Ondřej Brzobohatý v posledních dnech několikrát v souvislosti s prezidentskou volbou komentoval politickou situaci v České republice. Přiznává, že jeho slova vyvolala velkou odezvu - a nejen tu pozitivní. celá řada příspěvků podle něj varovala před migrací a islámem. A právě k této…

V Krkonoších platí třetí stupeň lavinového nebezpečí

18.01. 11:35

Špindlerův Mlýn - Lavinové nebezpečí v Krkonoších po sněžení v minulých dnech dnes stouplo na třetí stupeň z pětibodové škály. To znamená, že nebezpečí je značné a túry terénem vyžadují velkou opatrnost. V Jeseníkách zůstává v platnosti druhý lavinový stupeň.

Schwarzenberg promluvil: Zeman je na tom zle. Původně inteligentního a samostatně myslícího člověka zneužívají k vlastnímu prospěchu

18.01. 11:30

Praha - Miloš Zeman je oslabený. Původně velice inteligentního a samostatně myslícího člověka lidé stojící v pozadí zneužili, říká o spolupracovnicích Miloše Zemana Jeho někdejší soupeř ve druhém kole prezidentských voleb Karel Schwarzenberg.

Musíme hlasitě ozvat! Halík, Horáček či Pithart podpořili iniciativu „Mantinely demokracie

18.01. 11:28

Praha – Známé osobnosti českého veřejného života podpořily iniciativu „Mantinely demokracie“. Ta přináší „19 zásad odpovědné demokratické vlády“, kterými by se podle nich měli čeští politici řídit.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací