Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Lidé na internetu vyzvali k lynčování skautky z Brna, případ řeší policie

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Praha/Brno - Policisté se zabývají stránkou na facebooku, která vyzývala k lynčování studentky známé z prvomájového protestu v Brně. Přijímají kroky k zajištění bezpečí dívky a zvažují právní kvalifikaci.

Dnes to na twitteru uvedlo Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám (CTHH). Fotografie dívky, která se během prvomájového protestu v Brně postavila příznivcům krajní pravice, vyvolala velký zájem českých i zahraničních médií.

Policie ČR i uživatelé FB nahlásili stránku, která vyzývala k lynčování studentky známé z prvomájového průvodu.

— CTHH MV (@CTHH_MV) 7. května 2017

"Policie ČR i uživatelé FB nahlásili stránku, která vyzývala k lynčování studentky známé z prvomájového průvodu. Policie vyhodnocuje související rizika, přijímá kroky k zajištění bezpečí dívky a zvažuje právní kvalifikaci tohoto nebezpečného jednání," uvedlo centrum na twitteru. Případem se podle Jozefa Bocána z policejního prezidia zabývají jihomoravští policisté.

Na demonstraci se v Brně sešlo 1. května asi 150 příznivců krajní pravice a 300 jejich odpůrců. Fotografii pořídil jeden z účastníků demonstrace Vladimír Čičmanec poté, co jej kamarád upozornil na výměnu názorů mezi jedním z protestujících z řad Dělnické mládeže a Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) a mladou skautkou. Hovořili prý o národech, národních státech, přistěhovalectví, uprchlících.

Policie vyhodnocuje související rizika, přijímá kroky k zajištění bezpečí dívky a zvažuje právní kvalifikaci tohoto nebezpečného jednání.

— CTHH MV (@CTHH_MV) 7. května 2017

Fotografie vyvolala velkou pozornost západních médií. Zveřejnily ji například britský list The Guardian či americká zpravodajská stanice CNN. Snímek na svém facebooku zveřejnila i Světová organizace skautského hnutí (WOSM).

Témata:  Policie ČR skauti neonacisté Facebook

Související

Aktuálně se děje

10. února 2026 17:51

Tragická dopravní nehoda na Šumpersku. Řidič osobního auta nepřežil

Tragická nehoda se v úterý ráno stala na Šumpersku. Auto s dvojicí seniorů se střetlo s nákladním vozidlem. Řidič osobního auta podlehl zraněním, spolujezdkyně byla převezena do nemocnice. Nehodu vyšetřuje policie. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy