Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Babiš odmítl informaci z nahrávky, že by dostal od novináře živý policejní spis

Andrej Babiš /ANO/, ministr financí
Andrej Babiš /ANO/, ministr financí
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha - Ministr financí Andrej Babiš (ANO) odmítl, že od novináře Marka Přibila dostal živý policejní spis, jak vyplývá z nahrávky, která se v pondělí objevila v médiích.

Babiš na dnešní tiskové konferenci zopakoval, že nahrávky jsou podle něj kampaň jeho politických oponentů. Babiš se také důrazně ohradil proti podezření, že spáchal trestný čin.

"Naši koaliční partneři jdou tak daleko, že mluví o trestném činu, že jsem dostal nějaký živý spis," uvedl dnes Babiš. "Žádný živý spis jsem nikdy nedostal, já to zásadně odmítám, je to sprosťárna je to skandál," dodal.

Ministr financí reagoval na obsah v pořadí třetí nahrávky, na níž hovoří s bývalým reportérem deníku Mladá fronta DNES Přibilem. Novinář na ní předává dokumenty, které podle něj pocházejí z policejního vyšetřování kauzy Beretta týkající se vynášení informací z trestního spisu.

Předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) v pondělním komentáři k nahrávce uvedl, že povinností každého občana, kterému se do ruky dostane živý policejní spis, je obrátit se na policii. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) dnes řekl, že je otázkou, zda Babiš s Přibilem porušili zákon, jestliže měli povinnost spáchání trestného činu ohlásit.

Témata:  Andrej Babiš odposlechy Marek Přibil

Související

Aktuálně se děje

15. května 2025 11:28

Rok od smrti Vlastimila Harapese (†77). Kam ho pozůstalí uložili?

V Česku panuje pochmurná atmosféra i v těchto květnových dnech, protože před týdnem odešel legendární Jiří Bartoška. Podobná nálada v zemi byla i loni. Dnes je to totiž přesně rok, co zemřel Vlastimil Harapes. Bylo mu 77 let. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Ilustrační foto

Změna zákoníku práce: Největší reforma za poslední roky je tady, od června bude řada věcí jinak

Český pracovní trh čeká od 1. června 2025 největší reforma za poslední roky. Takzvaná flexinovela zákoníku práce zavádí celou řadu novinek, které mají zpřehlednit a zjednodušit pracovněprávní vztahy. Změny se dotknou zaměstnanců i zaměstnavatelů, a to v oblasti výpovědních lhůt, zkušebních dob, pracovního volna nebo možností zaměstnávání mladistvých. Přestože cílem reformy je větší flexibilita, někteří odborníci upozorňují i na možné negativní dopady.