Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

OBRAZEM: V Praze demonstrovaly desítky tisíc lidí proti Zemanovi a Babišovi

Desítky tisíc lidí demonstrovaly na Václavském náměstí proti Miloši Zemanovi a Andreji Babišovi Fotogalerie +58
Desítky tisíc lidí demonstrovaly na Václavském náměstí proti Miloši Zemanovi a Andreji Babišovi
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha - Na Václavském náměstí v centru Prahy se dnes sešlo odhadem zhruba 20.000 lidí na demonstraci proti ministrovi financí Andreji Babišovi (ANO) a prezidentovi Miloši Zemanovi. Cílem akce bylo vznést požadavek, aby byl Babiš odvolán z funkce a aby po něm ministerské místo nezastával nikdo z hnutí ANO.

Témata:  demonstrace Praha demonstrace proti Zemanovi a Babišovi

Související

Aktuálně se děje

8. května 2026 16:39

8. května 2026 13:59

Marta Jandová si tvrdě podala ministra Klempíře

Zpěvačka Marta Jandová se po dlouhých letech odmítání konečně rozhodla pro účast v oblíbené taneční show StarDance. Jak sama přiznala na křtu nového videoklipu svého otce Petra Jandy, v minulosti o této nabídce nechtěla ani slyšet, ale letos v ní dozrálo přesvědčení, že nastal ten správný čas. Jandová věří, že člověk by se do podobných projektů neměl nechat tlačit a chuť tančit musí přijít přirozeně.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Eva Pavlová

Eva Pavlová si se vší elegancí rýpla do Babiše

První dáma Eva Pavlová se na svém instagramovém profilu podělila o dopis, který jí zaslal student historie. Mladý muž v něm ocenil způsob, jakým prezidentský pár reprezentuje Českou republiku, a s odkazem na odkaz Václava Havla zdůraznil, že pilířem společnosti musí být vzájemná úcta. Autor dopisu vyjádřil naději, že hodnoty jako pravda a respekt nakonec převáží nad současnými projevy nenávisti a hrubosti.