Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Muž polil svojí expřítekyni kyselinou, dnes vyslechne obvinění

Pachatel zadržen, ilustrační fotografie
Pachatel zadržen, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Chomutov - Muž (45), který ve čtvrtek odpoledne polil v Chomutově svou expartnerku žíravinou, patrně skončí ve vazbě. Návrh podala policie, údajný útočník je zatím v cele předběžného zadržení.

Zraněnou ženu transportoval vrtulník záchranné služby do ústecké Masarykovy nemocnice. Podle mluvčího Krajské zdravotní Jiřího Vondry si zdravotní stav zraněné vyžádal hospitalizaci na standardním oddělení kliniky úrazové chirurgie.

"Muž je v policejní cele, během dnešního dne bude obviněn a následně bude na státní zastupitelství podán podnět k jeho vzetí do vazby. Případ vyšetřujeme jako pokus těžké újmy na zdraví," řekla ČTK Pivková.

"Pravděpodobně neunesl rozchod se svou partnerkou," uvedl včera policejní mluvčí Daniel Vítek.

Témata:  krimi napadení Chomutov

Související

Aktuálně se děje

23. ledna 2026 13:19

Expremiér Fiala udělal něco, co mu není vlastní. Manželka je ráda

Expremiér Petr Fiala (ODS) o uplynulém víkendu opustil poslední z vrcholných funkcí, která mu zůstávala, protože si občanští demokraté zvolili nového předsedu strany. Fiala tak mohl konečně vyrazit na dovolenou, o kterou však v první řadě nestál on sám. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

ANO si na sněmu volí vedení. (24.1.2026)

Babiš chce společného kandidáta na prezidenta s SPD a Motoristy

Nejsilnější politické uskupení v Česku si v sobotu zvolí vedení. Na pražském Chodově se totiž koná sněm hnutí ANO, delegáti by měli v nejvyšší stranické funkci potvrdit premiéra Andreje Babiše. Předseda vlády v dopoledním projevu naznačil postup pro prezidentské volby v roce 2028. Překvapil také omluvou občanům.