reklama

Přehlídka letos tradičně představí mezinárodní týmy ohňostrůjců z jižní, střední a západní Evropy – Portugalska, Španělska, Německa, Slovenska a domácího Česka. Letošní ročník bude navíc jubileiní, díky stému ohňostroji v historii přehlídky IGNIS BRUNENSIS v Brně. Jubilejním ohňostrojem se stane show ze Slovenska 8. června na Brněnské přehradě.

Na úvod každého ohňostroje předvedou společnosti z Portugalska, Španělska, Slovenska a česko-německý tým  vlastní kompozici ohňostrojného designu na producentem určenou závaznou hudbu, tentokrát z díla Antonína Dvořáka.

Ohňostroje začínají vždy ve 22.30 hodin a hudební doprovod k nim je v přímém přenosu vysílán na vlnách rádia Kiss Hády. Soutěžní ohňostroje na hladině přehradního jezera potrvají i s povinným úvodem vždy asi 17 minut.

Na Brněnské přehradě bude jako každoročně vybudována tribuna s kapacitou asi 600 míst s ozvučením a doplňkovými službami pro individuální diváky a další organizované skupiny. Vstupné na jednotlivé ohňostrojné dny je 200 Kč
a předprodej probíhá už od března.

PROGRAM OHŇOSTROJŮ:

PRELUDE

Hrad Špilberk
pátek 27.5. / 22:30 THEATRUM PYROBOLI • Česko

ÚVODNÍ SHOW SOUTĚŽE

Brněnská přehrada – vodní hladina
sobota 4.6. / 22:30 IGNIS BRUNENSIS TEAM • Česko – Německo

SOUTĚŽ

Brněnská přehrada – vodní hladina
středa 8.6. / 22:30 PRIVATEX PYRO • Slovensko
sobota 11.6. / 22:30 FOCS D´ARTIFICI EUROPLÁ • Španělsko
středa 15.6. / 22:30 MACEDOS PIROTECNIA • Portugalsko

EPILOG

Hrad Špilberk
sobota 18.6. / 22:30 FLASH BARRANDOV SFX • Česko

Slavnostní vyhlášení výsledků přehlídky STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS
bude ve čtvrtek 16. června 2016 na Nové radnici v Brně.

 

reklama