Praha - Detektivové z pražské hospodářské kriminálky našli podle zjištění Práva v uplynulých dnech ve svých kancelářích štěnice. Odposlechy včetně skryté kamery byly přitom nainstalovány v kancelářích týmu, který šetří podezření na dotační podvod související se stavbou luxusní farmy Čapí hnízdo vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše (ANO).
Kdo a proč štěnice do prostor v sídle pražské policie nainstaloval a koukal tak skrytě vyšetřovatelům pod ruce, není jasné. Právu každopádně nález potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje z prostředí bezpečnostních složek.
"Byla tam i kamera, která zabírá celou místnost," řekl k tomu Právu zdroj.
Šéf odboru hospodářské kriminality pražské policie Pavel Klučka se k nálezu odmítl jakkoliv vyjádřit s tím, že je vázán mlčenlivostí. Podle informací Práva přitom prostorové odposlechy objevil ve své kanceláři i on.
Podle Práva není jasné, jestli policisty nesledovala například inspekce GIBS. Její mluvčí odmítla záležitost komentovat. List spekuluje i o tom, že by kamery mohl instalovat Útvar pro odhalování organizovaného zločinu. Ani tento útvar kauzu nijak nekomentoval.
Témata: Andrej Babiš, odposlechy
Související
20. ledna 2026 19:52
15. ledna 2026 21:46
11. ledna 2026 17:35
10. ledna 2026 17:29
4. ledna 2026 14:53
1. ledna 2026 20:44