reklama

Hlavně ve východní části Česka mohou bouřky přinést i přívalové srážky, během nichž napadne kolem 40 milimetrů vody. Přívalový déšť může ojediněle zatopit níže položená místa či sklepy.

V Praze, Středočeském, Karlovarském, Plzeňském, Jihočeském a Libereckém kraji platí výstraha před bouřkami od úterního poledne do 21:00, ve zbytku republiky od 15:00 do 23:00. Během večera a noci na středu bude bouřková činnost od západu ustávat.

Lidé by měli kvůli silnému větru zajistit okna, dveře, uklidit či upevnit zahradní nábytek, slunečníky a další volně položené předměty.

Předpověď na úterý (00-24):
Oblačno až zataženo, na východě přechodně místy až polojasno. Od západu déšť nebo přeháňky, místy i bouřky, zejména na východě území, ojediněle silné. K večeru na západě ustávání srážek a částečné ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty v Čechách 20 až 24 °C, na Moravě a ve Slezsku 24 až 28 °C. Mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, se bude měnit na západní a v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na středu (00-24):
Proměnlivá oblačnost a místy přeháňky. Ve východní polovině území zpočátku v noci ještě zataženo a místy déšť. Večer ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C. Čerstvý západní vítr 4 až 8 m/s, v Čechách přes den místy s nárazy kolem 15 m/s, bude k večeru slábnout.

Předpověď na čtvrtek (00-24):
Skoro jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C. Slabý jihozápadní vítr 1 až 4 m/s.

Předpověď na pátek (00-24):
Převážně polojasno, v odpoledních hodinách při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C. Slabý jihozápadní vítr 1 až 4 m/s.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama