Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Havarované BMW v době nehody řídil policista, uvedli vyšetřovatelé z GIBS

Policie ČR
Policie ČR
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Praha – Ze závěrů  šetření generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) vyplývá, že luxusní policejní auto značky BMW, které havarovalo minulý týden na Brněnsku, skutečně řídil policista.

Zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš seděl na místě spolujezdce. Jeho přítomností ve voze nebyl podle vyšetřovatelů spáchán trestný čin, píše dnešní právo.

Podle mluvčí GIBS Radky Šándorové vyšetřování ukázalo, že nic nenasvědčují podezření ze spáchání trestného činu ze strany policistů. „Proto tato část spisového materiálu byla postoupena na Policejní prezidium příslušnému služebnímu funkcionáři k dalšímu opatření,“ uvedl deník.

Podle nejmenovaného zdroje, na který se Právo odvolává, by šlo o trestný čin pouze v případě, že by za volantem seděl právě Kruliš. Hradní protokolář při nehodě v noci na 30. května utrpěl zlomeninu dvou obratlů a několik dní byl hospitalizován v brněnské nemocnici.

Auto měl řítit policista, kterého za volantem postihla cévní mozková příhoda. Lékaři policistu před několika dny probudili z umělého spánku a muž sám dýchá. Jeho zdravotní stav se dle vyjádření policie zlepšuje.

Témata:  Policie ČR Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Vladimír Kruliš

Související

Aktuálně se děje

18. ledna 2025 11:11

Proč zemřel Jiří Vondra (†40)? Nejnovější zjištění i reakce na divoké spekulace

Česko i během tohoto týdne zasáhly smutné zprávy. Jedna taková se týkala Jiřího Vondry, oblíbeného moderátora Radia Kiss a hlasu pardubického hokeje. Vondra ve věku pouhých 40 let náhle zemřel. Všechny proto zajímá, proč v uplynulých dnech naposledy vydechl. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Peníze na důchody, ilustrační fotografie

Důchody a další nová taxa. Poště se bude platit za valorizační oznámení

Důchodová reforma přináší řadu změn a jedna z nich se týká i valorizačního oznámení. Od příštího roku bude vždy k dispozici v elektronické podobě, a to v datové schránce či na ePortálu ČSSZ. S doručením na adresu se sice přímo nekončí, ale bude možné pouze po podání žádosti a na náklady klienta. Lidé narození před rokem 1955 nadále nic platit nebudou.