Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS)

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Policie nemohla útoku na FF UK zabránit. Podle inspekce však je prostor pro zlepšení

Domov

Žádný z příslušníků policie není podezřelý z trestného činu v souvislosti se zásahem při tragické prosincové střelbě v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, uvedl ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Vít Hendrych na čtvrtečním jednání sněmovního bezpečnostního výboru. Inspekce však vidí prostor pro zlepšení policejní činnosti při podobných událostech. 

Policie, ilustrační fotografie.

GIBS obvinila policisty kvůli únorovému incidentu před barem v Praze

Domov

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) ve středu obvinila dvojici příslušníků policie, kteří v únoru v opilosti napadli několik osob před barem na pražském Smíchově. Policie v dubnu zprostila muže zapojeného do incidentu výkonu služby, už dříve označila jeho jednání za neakceptovatelné a neomluvitelné.

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Zákrok proti školákovi v Borovanech byl podle GIBS oprávněný

Domov

Zákrok policie a použití donucovacích prostředků proti školákovi v Borovanech byly podle Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) v dané situaci oprávněné, přiměřené a v souladu s právními předpisy. Mluvčí inspekce Ivana Nguyenová to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Záběry z policejního zákroku v Teplicích.

GIBS: Při zákroku v Teplicích, po němž zemřel muž, policisté nechybovali

Domov

Při loňském červnovém zákroku v Teplicích, po němž zemřel Rom, policisté nespáchali trestný čin. V tiskové zprávě to dnes uvedla Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), která případ prošetřovala. Podle inspekce se neprokázalo, že by zákrok s úmrtím muže souvisel, příčinou smrti muže bylo podle znaleckého posudku selhání srdce při intoxikaci pervitinem.

sociální sítě

GIBS monitoruje veřejná vyjádření o ruské invazi

Domov

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) monitoruje veřejná prohlášení na demonstracích i sociálních sítích, která schvalují útok Ruska na Ukrajinu nebo vyjadřují podporu vedení Ruska. V tiskové zprávě inspekce upozornila, že trestněprávní limity svobody projevu se týkají i všech příslušníků bezpečnostních sborů a jejich zaměstnanců.

Ilustrační foto

Domov

Kauza novináře Přibila má dohrou. Policie ho žene k soudu pro pomluvu

Policie navrhuje obžalovat novináře Marka Přibila za pomluvu kvůli textu zveřejněnému na serveru ppmagazin.com. Informoval o tom dnes DeníkN. Text článku byl založen na výpovědi čtveřice policistů, podle kterých například případ trestního stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli dotacím na farmu Čapí hnízdo vznikl na příkaz někdejšího ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD).

Ilustrační foto

Vražedkyně Janáková si svobody dlouho neužila. Policie ji opět zatkla

Domov

Policie v úterý v Lomnici nad Popelkou na Semilsku zatkla vražedkyni Petru Janákovou, která byla letos v červnu propuštěna z vězení kvůli těhotenství. Policie ženu obvinila z trestného činu křivého obvinění a žádá pro ni vazbu. Janáková byla odsouzena k 30 letům vězení za zastřelení sběratele v roce 2017.

Věznice

Kdo je otcem dítěte vražedkyně Janákové? Českým vězeňstvím otřásá pikantní kauza

Domov

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) dnes potvrdila, že 18. září odložila případ otěhotnění vražedkyně Petry Janákové ve vazební věznici v Hradci Králové. Biologickým otcem dítěte není nikdo z dozorců, které Janáková obvinila ze znásilnění. Inspekce to dnes bez dalších podrobností uvedla v tiskové zprávě. Případem se bude zabývat policie.

Andrej Babiš ml.

Babiš mladší má vážné problémy, tvrdí advokát. Vyšetřování jeho "únosu“ na Krym stojí

Domov

Ani po půl roce se vyšetřovatelé v kauce Andreje Babiše mladšího nepohnuli z místa. Českým policistům se totiž stále nepodařilo vyslechnout syna českého premiéra Andreje Babiše kvůli jeho údajnému zavlečení na Krym. Pořád ještě nemají k dispozici odpověď švýcarských úřadů. Na bodu mrazu je i případ možného pochybení policistů, kteří okolnosti cesty Babiše juniora na ruské území před dvěma lety odložili.

Vláda ČR

Vláda podpořila státního zástupce Dragouna do čela GIBS

Domov

Praha - Vláda dnes podpořila jmenování státního zástupce Radima Dragouna do čela Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Premiér Andrej Babiš (ANO) by ho měl pravděpodobně jmenovat s účinností od 1. září. Nahradí Michala Murína.

Jana Černochová na 24. kongresu ODS

Bezpečnostní výbor jedná o novém šéfovi GIBS

Domov

Praha - Bezpečnostní výbor Sněmovny dnes projednává návrh vlády, aby se novým šéfem Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stal šéf Okresního státního zastupitelství v Lounech Radim Dragoun.

Inspekce policie České republiky

Domov

Babiš navrhne na šéfa GIBS žalobce Radima Dragouna

Praha - Novým ředitelem Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) se patrně stane šéf Okresního státního zastupitelství v Lounech Radim Dragoun. Vzešel z výběrového řízení, do kterého se přihlásilo 12 lidí.

Ilustrační fotografie

GIBS stále víc využívá odposlechy, loni je nasadila ve 172 případech

Domov

Praha - Vláda na svém úterním zasedání projedná zprávu o činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Mimo jiné se v ní uvádí, že loni GIBS nasadila odposlech celkem ve 172 případech, které se týkaly 51 trestních spisů. Oproti roku 2016 to znamená nárůst o víc než třetinu.

Ilustrační fotografie

Murín už má po odchodu z GIBS novou práci

Domov

Praha - Michal Murín, který na konci dubna po sporech s premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO) odešel s čela Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), nově pracuje pro Národní úřad kybernetické a informační bezpečnosti (NÚKIB). .

Aktuálně se děje

15. července 2024 9:22

Biden: Nesmíme vykročit na cestu politického násilí, to do Ameriky nepatří

Americký prezident Joe Biden ve svém televizním proslovu prohlásil, že "nesmíme, nemůžeme vykročit na cestu politického násilí" poté, co jeho vyzyvatel Donald Trump v sobotu přežil pokus o atentát. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy