reklama

Američan Dahlgren se ve věznici Valdice 11. ledna oběsil. GIBS se v případu zabývala podezřením z možného pochybení příslušníků Vězeňské služby ČR, kteří měli plnit své služební povinnosti. "Během naší několikaměsíční práce byly shromážděny všechny důležité podklady pro rozhodnutí. Vyžádán byl rovněž znalecký posudek," uvedl mluvčí GIBS Ivo Mitáček.

Po vyhodnocení všech okolností bylo prověřování podle něj ukončeno se závěrem, že ve věci "mohlo dojít k porušení interních předpisů". "Proto byl z naší strany podán návrh na možné kázeňské projednání nadřízenému funkcionáři. Nebylo zjištěno, že by se některý ze sloužících příslušníků Vězeňské služby ČR dopustil v této kauze trestného činu," dodal mluvčí.

Dahlgren zavraždil v květnu 2013 v Brně-Ivanovicích všechny členy rodiny, u níž dočasně bydlel - otce, matku a jejich dva syny, z nichž jeden byl nezletilý. Poté odjel do Rakouska, kde nasedl do letadla mířícího do USA. Následně byl zadržen na letišti ve Washingtonu. Americké soudy pak rozhodly o jeho vydání do ČR, kde byl odsouzen na doživotí. 

0 komentářů Napište svůj názor

reklama