reklama

Pražská konference ANO je oficiálním zahájením předvolební kampaně hnutí. Billboardy hnutí se sloganem Chceme lepší Česko se už objevily v krajích na začátku května. Takzvanou horkou část kampaně ANO spustí v polovině srpna.

"Já mám raději vždy nějaký nižší cíl a lepší výsledek. Říkáme, že kdybychom získali pět hejtmanů, tak by to byl úspěch. Ale samozřejmě možná vnitřně si říkáme, že máme na víc," řekl dnes Babiš.

V Senátu má nyní hnutí ANO čtyři zástupce - Zdeňku Hamousovou, Zuzanu Baudyšovou, Jiřího Hlavatého a Petera Kolibu. Byli zvoleni před dvěma lety. "Senátním kandidátům se ještě budeme věnovat, tam si netroufám odhadovat," uvedl Babiš. Volby budou ve 27 z 81 senátních obvodů.

Hnutí pokládá za stěžejní programové záležitosti do krajských voleb zdravotnictví, školství, dopravní infrastrukturu, sociální služby a bezpečnost. Místopředseda ANO a brněnský primátor Petr Vokřál podotkl, že hnutí je kritizováno za to, že nemá program. "Intenzivně na tom pracujeme, ale pořád se držíme hesla, že zdravý selský rozum je lepší než sofistikované řešení," uvedl.

reklama