reklama

Štafetu pro Světlo pro svět, v níž maratonskou trať závodníci absolvovali na čtyřech úsecích, sestavila například poprocková skupina Chinaski. Populární moderátor Dalibor Gondík zase desetikilometrový úsek běžel i ve štafetě společně s reprezentantem ve snowboardcrossu Janem Kubičíkem, šéfem svazu bobařů Martinem Bohmanem a biatlonistkou Lucií Charvátovou.

Ve štafetě pro nadaci Dejme dětem šanci se objevil moderátor Leoš Mareš. Štafetu složenou z účastníků legendárního závodu Běchovice-Praha sestavil Český atletický svaz, za který závodila Petra Kamínková, Ivan Uvízl, Jan Pešava a Róbert Štefko. V dalších štafetách se představili například olympijský vítěz v desetiboji a televizní moderátor Roman Šebrle, triatlonistka Veronika Frintová, člen kapely Wohnout Jiří Zemánek nebo novinářka Nora Fridrichová.

Celý maraton pak zaběhla politička Kateřina Jacques Bursíková či nevidomý běžec Ondřej Zmeškal, oba v dresu organizace Světlo pro svět, která se zaměřuje na prevenci a léčbu slepoty a inkluzi lidí s postižením do společnosti v rozvojových zemích. "Vzhledem k teplu to bylo horší než jindy, ale bylo to příjemné," řekl ČTK Zmeškal, který se svým vodičem dosáhl času okolo čtyř hodin.

Čísla na letošní Pražský maraton si prostřednictvím charitativních organizací zakoupilo 1369 běžců. "Dobročinný rozměr je nedílnou součástí našich závodů. Zakoupit si startovní číslo od charitativní organizace a běžet tak pro dobrou věc je trend, který podporujeme. V loňském roce jsme tímto způsobem umožnili partnerským charitativním organizacím nabídnout běžcům registrace celkem za 7,3 milionu korun," sdělil prezident Organizačního výboru RunCzech běžecké ligy Carlo Capalbo.

Někteří běžci Pražský maraton absolvovali se žlutou stužkou s mottem Uteč předsudkům v rámci akce s názvem Yellow Ribbon Marathon, která chtěla upozornit na problém zaměstnanosti bývalých vězňů.

reklama