Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Deviant, který útočil v Praze na ženy, byl chycen. Čtyři se pokusil pokusil znásilnit

Ilustrační fotgrafie
Ilustrační fotgrafie
Foto: Pixmac

Praha - Policisté chytili devianta, který přepadával ženy na pražském sídlišti Černý most. Nejméně čtyři se pokusil znásilnit, jednu navíc oloupil.

Násilníkovi policisté zatím prokázali čtyři přepadení, ve skutečnosti jich ale prý bude mnohem více. Obracejí se proto na ženy, které v posledních měsících obtěžoval na Černém Mostě mladík, který má snědou pleť. A žádají je, aby se přihlásily na linku 158.

Tvář zadrženého bohužel zveřejnit nemohou, protože hlavní důkaz, který proti zadrženému mají, jsou takzvané rekognice. Tedy osobní identifikace pachatele obětí. První z těch dosud prokázaných přepadení se stalo v listopadu, poslední na konci února.

Mladík, který vypadá na patnáct až dvacet let svou agresivitu stupňoval a v podstatě mu bylo úplně jedno, kde na ženu zaútočí. Klidně se na ni vrhl přímo pod okny panelového domu. Tři se naštěstí ubránily samy, tu poslední zachránili kolemjdoucí, kteří devianta vyrušili. Ženě tedy alespoň vytrhl kabelku.

Protože je mladistvý, hrozí mu pouze pět let vězení. V jeho případě podle policistů ale možná přichází v úvahu spíš nějaká léčebna než vězení.

Témata:  krimi přepadení znásilnění

Související

Aktuálně se děje

31. ledna 2026 14:48

Výbuch boxu v Hnojníku: Exploze zničila výdejní místo Zásilkovny

V obci Hnojník na Frýdecko-Místecku došlo v noci na sobotu k silné explozi, která vážně poškodila samoobslužné výdejní boxy. Oznámení o poničeném zařízení přijala policie na tísňové lince 158 v nočních hodinách. Prvosledová hlídka po příjezdu na místo potvrdila, že značná část výdejního místa byla zničena výbuchem, jehož přesná příčina zůstává předmětem intenzivního vyšetřování.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Česko na Staroměstském a Václavském náměstí mohutně demonstruje na podporu Pavla

OBRAZEM: Demonstrace na podporu Pavla ucpala Prahu. Staroměstské i Václavské náměstí zaplnilo asi 90 tisíc lidí

Dnes odpoledne proběhla v Praze rozsáhlá demonstrace, kterou na podporu prezidenta Petra Pavla svolal spolek Milion chvilek pro demokracii. Účastníci zaplnili nejen Staroměstské náměstí, ale také Václavské náměstí, kam se organizátoři rozhodli akci rozšířit právě kvůli mimořádně vysokému zájmu veřejnosti, který předčil původní očekávání. Hned v úvodu organizátoři také upozornili, že ačkoliv Motoristé získali ve volbách jen 6,5 procenta hlasů, chovají se, jako by jim to tu patřilo.