Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Slapech se dnes utopilo pětileté dítě

Potápění
Potápění
Foto: Pixabay

Živohošť (Benešovsko) - Ve Slapské přehradě se dnes odpoledne utopilo nezletilé dítě. Policie přijala oznámení o pohřešovaném nezletilém krátce po 13:00, kolem 16:00 dítě záchranáři našli ve vodě.

 I přes okamžitou resuscitaci dítě na místě zemřelo, řekla ČTK krajská policejní mluvčí Marcela Pučelíková. Případem se zabývají benešovští kriminalisté.

Do pátrací akce se podle Pučelíkové zapojil také vrtulník a poříční oddělení policie na člunu. Kromě policie pátrali po dítěti také hasiči.

Podle portálu iDnes.cz má být utopeným pětiletý chlapec, Pučelíková ale tuto informaci nepotvrdila. "Vzhledem k věku nemůžeme poskytnout bližší informace," uvedla.

Podle mluvčího slapské vodní záchranné služby Daniela Vičana se loňská sezona obešla bez smrtelných událostí, velkou zkouškou pro záchranáře ale bylo potopení přetíženého přívozu. Cestující v panice vyskakovali z lodi, naštěstí nikdo neutonul. Soud převozníkovi nedávno uložil podmíněný trest.

Témata:  utonutí potápění

Související

Aktuálně se děje

12. července 2026 4:00

Předpověď počasí na příští víkend. Po tropech nastane změna

Příští víkend bude na našem území opravdu tropický, naznačuje aktuální výhled Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Nejvyšší odpolední teploty opět překročí třicítku, v neděli se ale má ochladit. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Ilustrančí fotografie.

Kde se v Česku vykoupat? Jsou místa, kde se situace zhoršuje

V Česku podle aktuálních výsledků monitoringu krajských hygienických stanic zůstává většina sledovaných přírodních koupališť nadále vhodná ke koupání. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví. V souvislosti s průběhem počasí v uplynulých dnech však na některých lokalitách dochází ke zhoršování kvality vody, zejména vlivem zvýšeného výskytu sinic.