Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Neznámá žena utonula v řece Ostravici

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Šestašedesátiletá žena utonula dnes dopoledne v řece Ostravici v Ostravě. I přes pomoc záchranářů se ji nepodařilo oživit. Jak přesně žena zemřela policisté stále zjišťují, není vyloučeno, že její smrt ovlivnil rozvodněný tok. Novináře o tom informoval mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl a policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Záchranáři k tonoucí ženě vyjížděli okolo 09:30, na místě byli během sedmi minut. "Žena, jejíž totožnost záchranáři neznají, byla po vynesení na břeh řeky podchlazená, v bezvědomí a bezdeší. Poskytování první pomoci zahájili hasiči, rozšířenou resuscitací pak pokračovaly týmy zdravotnické záchranné služby," uvedl Humpl.

Záchranáři se pokoušeli ženu oživit nejen s pomocí nepřímé srdeční masáže, ale také prostřednictvím výbojů z defibrilátoru a léky. "Přes veškeré úsilí profesionálů se ji však nepodařilo zachránit a zasahující lékař musel nakonec konstatovat smrt," doplnil Humpl.

Podle Viačkové přesnou příčinu a okolnosti úmrtí policie nyní zjišťuje a zatím není jasné, jak se neštěstí stalo. Žena se mohla jít podívat k řece a spadnout do ní, stejně tak jako mohla upadnout například kvůli nevolnosti.

Témata:  utonutí Ostrava život

Související

Aktuálně se děje

13. února 2026 20:04

Letošní StarDance nebude bez překvapení. ČT potvrdila první novinku

StarDance se na televizní obrazovky vrátí až na podzim, ale už v únoru je potvrzena jedna důležitá změna ve složení poroty. Česká televize ve čtvrtek v reakci na spekulace oznámila návrat Zdeňka Chlopčíka. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Filip Turek (Motoristé)

Nejméně věří Češi Turkovi, ukázal průzkum. Od politika přišla rázná reakce

První letošní výzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), realizovaný na přelomu ledna a února 2026, nabízí detailní pohled na to, jak čeští občané vnímají své politické představitele. Nejdůvěryhodnější postavou české politické scény zůstává prezident Petr Pavel, kterému věří 62 procent dotázaných. Jako jediný politik v šetření oslovuje téměř dvě třetiny veřejnosti a dosahuje kladného indexu důvěry ve výši +28.