Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Letní radovánky skončily tragicky. Na následky tonutí zemřely dvě děti

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Dvě děti zemřely v uplynulých dnech v Jihočeském kraji na následky tonutí. Jedno dítě se topilo při koupání v rybníku na Prachaticku a druhé v jezírku u rodinného domu na Českokrumlovsku.

Oba nesouvisející případy se odehrály v úterý minulý týden. Záchranáři je převezli do nemocnic, kde děti po několika dnech zemřely. Policie o tragických případech informovala dnes na svém webu.

"S ohledem na rodiny a věk poškozených nebudeme události více komentovat. Apelujeme na širokou veřejnost, aby každý, kdo především v letních měsících využívá ke koupání přírodní koupaliště či jezírka a bazény u rodinných domů, byl dostatečně obezřetný," uvedla jihočeská policejní mluvčí Lenka Krausová.

Na obou místech zasahoval vrtulník záchranářů. "Děti jsou v letních měsících velice ohroženou skupinou, ať už z pohledu úrazů při sportech, tak právě při koupání, kdy mohou přecenit své síly, vzdálit se rodičům bez povšimnutí či zapomenout plovací vestu a jiné pomůcky," uvedla Krausová.

Témata:  utonutí děti život Jihočeský kraj

Související

Aktuálně se děje

3. února 2026 21:19

Karlos Vémola otevřeně promluvil. Změnila ho vazba i Michal David, vysvětlil, o co v drogové kauze jde

Karlos Vémola se rozhodl prolomit mlčení a v rozhovoru pro CNN Prima NEWS se vyjádřil ke své aktuální kauze, která ho spojuje s distribucí drog. Známý bojovník jakoukoli vinu rezolutně odmítá a celou situaci označuje za jedno velké nedorozumění. Podle svých slov je z celého obvinění v šoku a věří, že se brzy vysvětlí, proč byl do tohoto případu vůbec zatažen.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy