reklama
Fatty Pillow má novou lásku? Objevila se tahle záhadná fotka! - anotační obrázek
Fatty Pillow má novou lásku? Objevila se tahle záhadná…

Podle zdravotníků by mohlo jít o dvojčata. ČTK to řekl zakladatel české sítě babyboxů Ludvík Hess. Podle fakultní nemocnice je jeden novorozenec ve stabilizovaném stavu a druhý v kritickém stavu.

První byl zabalený jen v županu, druhý do zbytků šedého svetru, jinak nahý. "Hlavní sestra Petra Štenglová si myslí, že je to bratříček, dvojče klučíka odloženého v šest ráno. Pojmenovala ho Luděk, nikoli po mně, ale po manažerovi polikliniky Luďkovi Reiserovi," uvedl Hess.

Jde o páté dítě z plzeňského babyboxu, letos desáté v zemi. Podle statistik jde o 156. miminko vložené v Česku do babyboxu.

"Prvního dnešního chlapečka jsem pojmenoval Pavel podle ředitele Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje Pavla Hrdličky," uvedl Hess. Tomu ředitel údajně slíbil zřízení babyboxu na stanovišti záchranky v Tachově, v jednom z posledních okresních měst bez babyboxu.

Babybox byl v Plzni zprovozněn v březnu 2011. Jediné zdravotnické zařízení ve městě, které ho bylo ochotné instalovat, byla poliklinika na Denisově nábřeží. Poliklinika nemá lůžkovou část, ale díky pohotovostem je v budově nepřetržitý provoz. Pro odložené dítě přijede záchranná služba.

Mezi nejhlasitější odpůrce babyboxů v Plzni patří primář neonatologického oddělní fakultní nemocnice Jiří Dort. Podle krajské policejní mluvčí Martiny Korandové dnes nemocnice dala policistům na vědomí, že se jí nelíbí stav jednoho dítěte. "Až dostaneme zprávu z vyšetření, tak podle toho budeme postupovat," uvedla.

– Globe24.cz / ČTK

1 komentář (Poslední 23.07. 20:27) Napište svůj názor

reklama