Zamítl tak odvolání Nováka, který vinu popíral. Navíc po dobu tří let nesmí pracovat v bezpečnostních složkách.

Distribuční síť dodávající přípravky vězňům do mírovské věznice fungovala od srpna 2011 do začátku roku 2013. Případ rozkryla Generální inspekce bezpečnostních sborů v rozsáhlé akci s názvem Alcatraz. Podle spisu se obžalovaní podíleli na distribuční síti, která vězňům dodávala za mříže přípravky na cvičení i anabolika. Dozorce věznice postavený mimo službu byl vůdčí osobou distribuční sítě, soud jej potrestal za zneužití pravomoci úřední osoby a za výrobu a jiné nakládání s látkami s hormonálním účinkem.

Vězni posílali peníze na účet matky jednoho z odsouzených, odtud šly peníze k Novákovi, ten za ně zboží nakupoval a předával odsouzenému Tomáši Verešovi, který je distribuoval dál. U soudu vězeň uvedl, že měl s dozorcem kamarádský vztah.

Nejpřísnější trest, osm měsíců vězení, dostal odsouzený Vereš; trestné činnosti se totiž dopustil v době svého odsouzení za vraždu barmanky v Bruntále. Další odsouzený, Robert Arban, který byl zapojený do distribuční sítě, dostal 250 hodin veřejně prospěšných prací. Podmíněný trest čtyři měsíce dostal další z obžalovaných Jiří Němec. U obžalované ženy, příbuzné jednoho z odsouzených, soud upustil od potrestání. Vzal v úvahu její bezúhonnost i upřímnou lítost.

Proti rozsudku se odvolal pouze Novák. Žalobce pro něj původně požadoval nepodmíněný tříletý trest, odvolání nakonec nepodal. Podle soudu se však neprokázalo, že by Novák za tuto činnost bral úplatu.

Obhajoba dnes požadovala vrácení případu okresnímu soudu. Tvrdila, že odsouzení Nováka stojí pouze na výpovědi jednoho z obžalovaných. "Soud neměl pro odsouzení dostatek důkazů," tvrdil dnes Novákův obhájce.