Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Neštěstí na hradě Pecka: Žena spadla z 13 metrů, na místě zemřela

Ilustracni foto
Ilustracni foto
Foto: Lukáš Henzl, EuroZprávy.cz

Pecka (Jičínsko) - Mladá žena dnes spadla na hradě Pecka na Jičínsku z výšky 13 metrů a na místě zemřela. ČTK o tom informovala mluvčí krajské policie Eva Prachařová.

Šestadvacetiletá cizinka byla na hradě mimo návštěvní hodiny kolem 6:00. Ačkoli se jí ihned další svědci pokoušeli poskytnout první pomoc a na místo přilétl i vrtulník záchranné služby, nebylo jí už pomoci.

Podle serveru iDnes šlo o členku skupiny historického šermu, která v areálu hradu přespávala. Hrad Pecka je dnes kvůli tragické události pro veřejnost uzavřen.

Policie na místo tragické události vyslala výjezdovou skupinu a všechny okolnosti pádu vyšetřuje. Zda byla žena v době pádu pod vlivem alkoholu, objasní až nařízená pitva. "Už nyní je ale jasné, že se pohybovala v místech, kam je veřejnosti vstup zakázán," uvedla Prachařová.

Témata:  hrady a zámky úmrtí záchranáři

Související

Aktuálně se děje

17. července 2025 17:31

17. července 2025 11:12

Jen samé otázky. Plekanec a Šafářová vzali dceru na turnaj a nestačí se divit

Děti slavných sportovců to obecně nemají jednoduché, protože je lidé srovnávají s rodiči. Nejspíš to čeká i dceru Lucie Šafářové a Tomáše Plekance, která pomalu začíná s tenisem. Rodiče sledují její první krůčky a nestačí se divit, co se na dětských turnajích děje.

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy