Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jako ministr jsem finanční správu neúkoloval, tvrdí Babiš. Nahrávku považuje za kampaň

Andrej Babiš /ANO/, ministr financí
Andrej Babiš /ANO/, ministr financí
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha - Šéf ANO Andrej Babiš uvedl, že jako ministr nezneužíval finanční a celní správu. V rozhovoru pro ihned.cz také řekl, že nahrávku, kde hovoří o firmě FAU, neslyšel.

Babiš na nahrávce zveřejněné v neděli na anonymním twitterovém účtu Skupina Šuman hovoří o opavské firmě FAU, která skončila po zásahu finanční správy v konkurzu. "Ty naši klekli na tu FAU Přerov, takže ta je v insolvenci, obstavené účty, vagony," říká Babiš na nahrávce, která má necelou minutu. Není jasné kdy a s kým na ní předseda ANO mluví.

"Odmítám, že bych finanční správu úkoloval. Finanční správa je nezávislá a bojuje proti únikům DPH a spotřební daně, kterých se historicky dopouštěly hlavně firmy obchodující s pohonnými hmotami," uvedl.

Dodal, že podle dostupného veřejného rejstříku firma FAU skončila v konkurzu. "Celkově dluží věřitelům miliardu a 27 milionů, z toho finanční a celní správě cca 830 milionů. Takže předpokládám, že finanční správa měla jasný důvod, proč si zajistila část peněz," míní exministr financí, jehož hnutí je favoritem říjnových voleb do Sněmovny.

"Opravdu nechci každý týden poslouchat ilegálně pořízené nahrávky, které jsou zneužívány k manipulaci," dodal Babiš. Netuší ani, za jakých okolností záznam vznikl. Nahrávky označil jsou součástí kampaně, která ho má před volbami poškodit.

Témata:  Andrej Babiš Finanční správa České republiky (FÚ) celníci

Související

Aktuálně se děje

1. srpna 2026 18:35

Jana Paulová už se nehodlá omezovat. Večer to podle ní skončí

Dovolenou plnou slunce, dobré nálady a řeckých specialit si v současnosti užívá oblíbená česká herečka Jana Paulová. Na cestách ji doprovází její manžel Milan Svoboda, se kterým tvoří pár již více než půl století. Dvojice si i během společného pobytu vyrazila na romantickou večeři do restaurace s úchvatným výhledem na západ slunce nad mořem, čímž se umělkyně pochlubila svým příznivcům na sociálních sítích.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Pavouk, ilustrační foto

Jedovatí pavouci žijí i v Česku. Odborníci radí, co dělat při pokousání

Přední část těla zahalená do nápadně červených či oranžových odstínů, z níž vystupují tmavá klepítka spojená s protáhlými končetinami, činí ze zápřednice jedovaté tvora, který dokáže nahnat strach nejen lidem trpícím arachnofobií. Ačkoliv se nejedná o útočného tvora, lidé by měli být při toulkách přírodou obezřetní, neboť setkání s tímto členovcem nemusí patřit k nejpříjemnějším.