reklama
Krainová otevřeně o svých exmilencích: Byli to blbci! - anotační obrázek
Krainová otevřeně o svých exmilencích: Byli to blbci!

Dvojici hrozí až 18 let vězení. Oba muži před soudem odmítli vypovídat. Případem se bude soud zabývat také v pátek, kdy by již mohl vynést rozsudek.

Podle žalobkyně Michaely Šokové napadli Václav Vrtek a Karel Dubský 42letého muže v Lazecké ulici před stavebními buňkami, které obývají bezdomovci. "Dubský jej dvakrát udeřil pěstí do obličeje, a když napadený spadl, znovu jej postavili na nohy. Vzápětí jej napadl Vrtek dalšími ranami pěstí do obličeje," uvedla státní zástupkyně. Oběť ležící na zemi pachatelé poté udeřili židlí.

Bezvládného muže podle obžaloby odvlekli stranou na málo frekventované místo, kde jej zanechali svému osudu. "Byli si přitom vědomi vzhledem ke klimatických podmínkám, že hrozí jeho umrznutí, k čemuž také došlo," dodala žalobkyně.

Muže nalezl druhý den ráno kolemjdoucí při venčení psa. Policisté se zpočátku domnívali, že muž zemřel na následky podchlazení. Uvedli tehdy, že svou roli při jeho smrti hrála i těžká opilost. "Z předběžných výsledků pitvy dvaačtyřicetiletého muže z Olomouce nebyla zjištěna poranění, která by mohla být příčinou jeho smrti," řekla tehdy ČTK policejní mluvčí. Později však policisté obvinili dva muže z vraždy.

Podle Dubského obhájce Františka Stratila jeho klient vinu popírá. Dubský i Vrtek byli předvedeni z vězení, kde si odpykávají trest za předchozí trestnou činnost.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama