Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Případ zmizelé Míši Muzikářové byl odložen. Policisté jsou přesvědčeni, že je mrtvá

Pohřešovaná Michaela Patricia Muzikářová
Pohřešovaná Michaela Patricia Muzikářová
Foto: Policie ČR

Ústí nad Labem - Policie odložila případ Michaely Patricie Muzikářové z Ústí nad Labem, která zmizela 11. ledna, měsíc a půl před svými třináctými narozeninami. Od počátku vyšetřovatelé pracovali s verzemi, že školačka odešla sama, nebo se stala obětí závažného trestného činu.

Kriminalisté se domnívají, že školačka je po smrti. Z podílu na jejím zmizení podezřívali partnera její matky, který na konci ledna spáchal sebevraždu. V případu byl jediným podezřelým.

Kriminalisté jsou přesvědčeni, že tělo dívky je ukryto na trase z Ústí nad Labem do Plzně, kde partner dívčiny matky pracoval. "Spáchal sebevraždu a nám se do té doby nepodařilo nashromáždit dostatek důkazů, abychom ho obvinili," uvedl kriminalista Martin Charvát.

Po mužově sebevraždě policie našla v jeho autě školní potřeby s dívčinou DNA. "Při první prohlídce tam nebyly," řekl Charvát. Podezření policie zesílilo, když muž neuměl vysvětlit rozpory ve svých výpovědích.

Dívka stále zůstává v databázi pohřešovaných v kategorii Dítě v ohrožení. Na základě nových podnětů od veřejnosti policie pokračuje v pátrání.

Témata:  pohřešované osoby Ústí nad Labem krimi

Související

Aktuálně se děje

23. května 2026 17:51

22. května 2026 19:20

Vyplatí se Dluhopisy Republiky? Existují výnosnější a flexibilnější alternativy

Česko bude mít vyšší než donedávna předpokládané rozpočtové deficity. Například nejnovější prognóza České národní banky prognózuje pro rok 2027 deficit 3,1 % HDP. Takovým schodkem by vláda porušila své vlastní programové prohlášení, kde říká, že setrvá bezpečně pod tříprocentní úrovní.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Ministr kultury Oto Klempíř

Na povrch vyplývá temná minulost ministra Klempíře. StB údajně udal i vlastní přítelkyni

Minulost současného ministra kultury Oty Klempíře spojená s komunistickou tajnou policií začíná vyplouvat na povrch v mnohem konkrétnějších obrysech. Skutečnost, že nynější šéf rezortu kultury spolupracoval s StB, sice není úplnou novinkou, jelikož se k tomuto životnímu období sám veřejně přiznal již v roce 2019 v pořadu Prostor X, nová zjištění publicistického pořadu Reportéři ČT však odhalují dosud neznámé a velmi kontroverzní detaily jeho tehdejších schůzek s řídícími agenty.