Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Strakonicku vyhořela truhlářská hala, předběžná škoda je 30 milionů

Požár
Požár
Foto: Pixabay

Předmíř (Strakonicko) - V Řišti, části obce Předmíř na Strakonicku, dnes vyhořela velká výrobní hala dřevozpracujícího podniku.

Nikdo nebyl zraněn, zaměstnanci stačili včas odejít. Vyšetřovatelé předběžně stanovili škodu na 30 milionů korun. Příčinu vzniku požáru vyšetřují, sdělila ČTK mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

"Šetření příčiny vzniku požáru bude probíhat v následujících dnech, zatím nejsou vyloučeny žádné vyšetřovací verze," uvedla mluvčí v tiskové zprávě. Podle mluvčího jihočeské policie Milana Bajcury pracovalo v podniku na noční směně osm až deset zaměstnanců.

Požár byl ohlášen v 02:30, zasahovalo tam 13 jednotek hasičů. O hodinu později byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Plameny zcela zničily truhlárnu. Uchránit se podařilo obytný dům a stodolu stojící v jejím sousedství. "Výrobna je však požárem prakticky zničena, u objektu se propadla střecha," uvedla mluvčí.

Témata:  požáry

Související

Aktuálně se děje

20. srpna 2025 14:54

Veronika Khek Kubařová je maminkou po 10 letech manželství. Tohle je historie její osudové lásky

Veronika Khek Kubařová dnes odtajnila, že se v srpnu po deseti letech manželství konečně stala maminkou. Na svět přivedla chlapečka, jehož jméno zatím není veřejnosti známé. Bezpečně naopak víme, jak se známá herečka dala dohromady se svým mužem, uznávaným režisérem. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy