reklama

O víkendu zveřejnila TOP 09 první předvolební klip, na kterém Miroslav Kalousek "neuhne" kulce, kterou na něj vypálí Petr Čtvrtníček. Čtvrtníček chtěl se zbraní otestovat, zda ústřední heslo kampaně topky "Neuhneme" platí. Předsedu strany, která se v průzkumech veřejného mínění pohybuje okolo sedmi procent, tak pomyslně sprovodil ze světa. 

Teď strana Miroslava Kalouska představila další dva volební klipy. Čtvrtníček na nich radí, jak by měla strana zabojovat a získat hlasy voličů. Kalouska poučuje, že voliči nerostou na stromech, ale jsou na zemi a je třeba je zvednout. "A jak tam ležej ty voliči na tej zemi, tak vaši na ně kleknou," promlouvá Čtvrtníček. Kalouskovi se to ale nezdá. 

"A nestačilo by úplně normálně říct: Teď jde o všechno, tak se na to nevykašlete a přijďte k volbám," táže se Kalousek. "A pak z toho uhnete že jo?" kontruje Čtvrtníček. "Neuhneme," končí debatu Kalousek. 

Ve třetím spotu se objevuje místopředsedkyně strany Markéta Adamová Pekarové. Té se Čtvrtníček snaží namluvit, že má plán, jak dostat "ženský od sporáku". Ani Pekarové se ale rady Čtvrtníčka, který hraje roli marketéra, moc nelíbí. "A nestačilo by lidem říct, že vy chlapi, bez nás ženskejch, byste to prostě nedali?" táže se. "Stejně uhnete," pochybuje Čtvrtníček. Podle Pekarové však neuhnou. 

reklama