TOP 09

Marek Ženíšek (TOP 09)

Novým ministrem pro vědu by mohl být Ženíšek

Domov

TOP 09 představí nového kandidáta na ministra pro vědu, výzkum a inovace. Podle informací České televize jím má být poslanec Marek Ženíšek. Nominovalo ho předsednictvo strany, posvětit to však ještě musí výkonný výbor. 

Vlastimil Válek (TOP 09)

Kdo nahradí Langšádlovou? Válek má prý čtyři jména

Domov

Podle místopředsedy strany a ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) má strana čtyři kandidáty na pozici ministra pro vědu a výzkum, z nichž tři jsou muži a jedna žena. Uvedl to v pořadu České televize Otázky Václava Moravce.

Miroslav Kalousek /TOP 09/

TOP 09 neumožnila Kalouskovi kandidaturu do Bruselu

Domov

TOP 09 rozhodla o tom, kdo za ni bude v rámci volební koalice Spolu usilovat o křesla v Evropském parlamentu. Veřejnost řešila zejména možnou nominaci exministra financí Miroslava Kalouska. Bývalý poslanec nakonec mezi kandidáty chybí. Strana mu ale naznačila, že by měl zvážit jinou kandidaturu.

Markéta Pekarová Adamová

Šéfka Sněmovny Pekarová Adamová nadále povede vládní TOP 09

Domov

TOP 09 zahájila v sobotu dopoledne celostátní sněm, který se koná v pražském hotelu Clarion. Vládní strana si na něm volí vedení, které ji povede do příštích sněmovních voleb. Funkci předsedkyně s přehledem obhájila šéfka Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Jinak by se ale ve vedení mohly objevit nové tváře.

Miroslav Kalousek (TOP 09)

Kalousek by mohl opět kandidovat do parlamentu

Domov

Miroslav Kalousek (TOP 09) by se mohl vrátit do české parlamentní politiky, naznačují nejnovější zákulisní informace. Exministr financí ji po mnoha letech opustil počátkem předloňského roku, dění ale neustále komentuje na sociálních sítích.

Markéta Pekarová Adamová

Domov

Pekarová Adamová: Zvýšení věku pro odchod do důchodu TOP 09 podporuje

Zvýšení věku pro odchod do důchodu koaliční TOP 09 podporuje, vláda ale musí předložit celkovou reformu penzí. V dnešní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News to uvedla předsedkyně TOP 09 a Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Naopak opoziční hnutí SPD podle šéfa jeho poslaneckého klubu Radima Fialy se stanovením věku až na 68 let místo nynějších 65 let nesouhlasí. Podle Pekarové Adamové je ale věk 68 let jen jednou z variant.

Miroslav Kalousek (TOP 09)

Kalousek: TOP 09 by měla žádat vládu o úpravu rozpočtového výhledu

Domov

TOP 09 jako koaliční straně nezbývá než podpořit návrh státního rozpočtu na příští rok, byť je strašný, řekl ČTK a Hospodářským novinám na dnešní stranické programové konferenci v Praze bývalý ministr financí a spoluzakladatel TOP 09 Miroslav Kalousek. Strana by ale podle něho měla žádat úpravy rozpočtového výhledu na léta 2024 a 2025 a scénář konsolidace veřejných financí.

Volby, ilustrační foto

Volby by vyhrálo ANO s náskokem před ODS, lidovci a TOP 09 mimo Sněmovnu

Domov

Volby do Poslanecké sněmovny by v květnu s náskokem vyhrálo hnutí ANO se ziskem 28,5 procenta hlasů. Pro druhou ODS by hlasovalo 16,5 procenta voličů a třetí SPD by získala 11,5 procenta hlasů. Vyplývá to z aktuálního volebního modelu agentury Median, která do průzkumu nezahrnula volební koalice z minulých voleb.

Praha

TOP 09 navrhne přejmenování části Korunovační na Ukrajinských hrdinů

Domov

Pražská TOP 09 navrhne příští týden na jednání městských zastupitelů přejmenovat na podporu Ukrajiny část Korunovační ulice na území Prahy 6 na Ukrajinských hrdinů. ČTK to dnes řekl pražský radní Jan Chabr (TOP 09). Městští zastupitelé se sejdou příští týden ve čtvrtek 24. března.

Markéta Pekarová Adamová, Petr Fiala, Marian Jurečka

Předsednictva ODS, KDU-ČSL a TOP 09 jednala o postupu Spolu v příštích volbách

Domov

Předsednictva ODS, KDU-ČSL a TOP 09 dnes večer jednala o postupu koalice Spolu v komunálních a senátních volbách, které se uskuteční příští rok. Na twitteru to sdělil předseda občanských demokratů a designovaný premiér Petr Fiala. Strany jsou ochotné spolupracovat tam, kde to má smysl, napsal ČTK po jednání lidovecký místopředseda Tomáš Zdechovský.

Celostátní sněm TOP 09

Domov

TOP 09 si volí vedení, šéfkou strany zůstala Pekarová Adamová

TOP 09 si zvolila staronové vedení. Předsedkyní strany byla dnes na sněmu v Praze velkou většinou opětovně zvolena Markéta Pekarová Adamová, která dovedla TOP 09 k úspěchu ve sněmovních volbách jako součást koalice Spolu, tedy s ODS a KDU-ČSL. Jejím prvním zástupcem se stal znovu senátor Tomáš Czernin.

Markéta Pekarová Adamová (TOP 09).

TOP 09 schválila ministry, ve středu je představí Fiala Zemanovi

Domov

Předsednictvo TOP 09 dnes schválilo kandidáty strany na ministry do vlády Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN). ČTK to sdělil mluvčí TOP 09 Vladan Vaněk, na jednání předsednictva upozornila Česká televize. Jména dvojice adeptů do kabinetu TOP 09 podobně jako ostatní strany oficiálně nepotvrdila, ve středu je představí kandidát na premiéra Petr Fiala (ODS) prezidentovi Miloši Zemanovi.

Markéta Pekarová Adamová, Petr Fiala, Marian Jurečka

KDU-ČSL i TOP 09 schválily koaliční smlouvu o nové vládě

Domov

Celostátní konference lidovců schválila dnes odpoledne jednomyslně koaliční smlouvu a program formující se vládní koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) a Pirátů a STAN. V gesci bude KDU-ČSL mít ministerstvo práce a sociálních věcí, zemědělství a životního prostředí, informoval po jednání novináře předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

Markéta Pekarová Adamová

Pekarová Adamová bude na sněmu obhajovat opět kandidovat na šéfku TOP 09

Domov

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová bude za dva týdny na sněmu obhajovat funkci. Rozhodnutí znovu se ucházet o funkci předsedkyně sdělila dnes členům výkonného výboru strany. Uvedla to v zaslaném prohlášení. Pekarová Adamová stranu, která je součástí koalice Spolu, vede dva roky. Je také kandidátkou na šéfku Poslanecké sněmovny.

Markéta Pekarová Adamová u voleb

Spolu bude program a varování před populismem prezentovat na 1250 billboardech

Domov

Kampaň koalice občanských demokratů, lidovců a TOP 09 před sněmovními volbami rozšíří v září billboardová část nazvaná Změna. Vedle prezentace programových priorit se v ní Spolu vyhraní proti hnutí ANO a jeho možnému spojení se stranami, které koalice považuje za nedemokratické. Na billboardech budou představitelé komunistů a SPD. Šéf volební kampaně Spolu Zbyněk Stanjura ČTK řekl, že v krajích se objeví 250 bigboardů a tisíc billboardů.

Aktuálně se děje

13. června 2024 9:42

Fico komunikuje s vládou, léčba ale potrvá ještě několik týdnů

Slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD), který se před měsícem stal obětí atentátu, během procesu zotavování komunikuje se členy vládní koalice. Novinářům to ve středu řekli ministr obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) a ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy