Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Langšádlová končí ve vládě. TOP 09 oznámila, že podá demisi

Helena Langšádlová /TOP 09/
Helena Langšádlová /TOP 09/
Foto: Facebook

Ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová (TOP 09) se rozhodla podat demisi, oznámila její strana ve čtvrtek ráno. Podrobnosti má končící členka Fialovy vlády poskytnout odpoledne. 

"Předsednictvo TOP 09 děkuje ministryni pro vědu, výzkum a inovace Heleně Langšádlové za její dosavadní cennou práci a bere na vědomí její rozhodnutí podat demisi na post ministryně vlády ČR," uvedla vládní strana v usnesení.

K podání demise se má ve 13:30 uskutečnit tisková konference, které se kromě Langšádlové zúčastní předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová a její první místopředseda Vlastimil Válek, který je ministrem zdravotnictví. 

Langšádlová je poslankyní od roku 2010. Mezi lety 1998 až 2006 byla starostkou středočeských Černošic. Působila i jako středočeská krajská zastupitelka a předsedkyně středočeské TOP 09. Do roku 2009 byla členkou KDU-ČSL. V minulém funkčním období byla například předsedkyní sněmovního podvýboru pro migraci a azylovou politiku. Ve Sněmovně v minulosti působila i jako předsedkyně stálé komise pro rodinu a rovné příležitosti.

Langšádlová vystudovala obor hospodářské stavby na stavební průmyslové škole, později absolvovala politologii na Vysoké škole politických a společenských věd v Kolíně a na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů v Praze.

Témata:  Helena Langšádlová TOP 09 vláda ČR

Související

Aktuálně se děje

7. června 2026 21:01

Počasí: V Děčíně se objevilo tornádo, napáchalo menší škody

Meteorologové oficiálně potvrdili, že v pátek zasáhlo Děčín tornádo. V průběhu jednoho týdne se tak na území České republiky vyskytla celkem tři tornáda, přičemž zbývající dvě byla zaznamenána o předchozí neděli.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Úřad vlády

Stát bude platit více za státní pojištěnce, odsouhlasila vláda

Stát příští rok odvede do systému veřejného zdravotního pojištění za tzv. státní pojištěnce o 24 miliard korun více než letos. Skokové navýšení platby má zajistit novela zákona o pojistném na veřejné zdravotní pojištění, jejíž návrh odsouhlasila vláda Andreje Babiše (ANO) na pondělním zasedání. Části jednání byl přítomen i prezident republiky Petr Pavel.