Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Langšádlová končí ve vládě. TOP 09 oznámila, že podá demisi

Helena Langšádlová /TOP 09/
Helena Langšádlová /TOP 09/
Foto: Facebook

Ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová (TOP 09) se rozhodla podat demisi, oznámila její strana ve čtvrtek ráno. Podrobnosti má končící členka Fialovy vlády poskytnout odpoledne. 

"Předsednictvo TOP 09 děkuje ministryni pro vědu, výzkum a inovace Heleně Langšádlové za její dosavadní cennou práci a bere na vědomí její rozhodnutí podat demisi na post ministryně vlády ČR," uvedla vládní strana v usnesení.

K podání demise se má ve 13:30 uskutečnit tisková konference, které se kromě Langšádlové zúčastní předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová a její první místopředseda Vlastimil Válek, který je ministrem zdravotnictví. 

Langšádlová je poslankyní od roku 2010. Mezi lety 1998 až 2006 byla starostkou středočeských Černošic. Působila i jako středočeská krajská zastupitelka a předsedkyně středočeské TOP 09. Do roku 2009 byla členkou KDU-ČSL. V minulém funkčním období byla například předsedkyní sněmovního podvýboru pro migraci a azylovou politiku. Ve Sněmovně v minulosti působila i jako předsedkyně stálé komise pro rodinu a rovné příležitosti.

Langšádlová vystudovala obor hospodářské stavby na stavební průmyslové škole, později absolvovala politologii na Vysoké škole politických a společenských věd v Kolíně a na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů v Praze.

Témata:  Helena Langšádlová TOP 09 vláda ČR

Aktuálně se děje

14. června 2024 10:44

Zemřela česká zpěvačka Victoria Vera Blyth alias Victoria Velvet. V Turecku ji zastřelil manžel

V turecké Ankaře zemřela česká zpěvačka Victoria, známá také jako Victoria Vera Blyth. Bylo jí 40 let. Z její vraždy je podezřelý manžel David Thomas Blyth, který poté spáchal sebevraždu. Upozornil na to server Seznam Zprávy.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy