reklama

Kupka poukázal na to, že v nové krajské vládě jsou bývalý hejtman Miloš Petera nebo Zdeněk Seidl, kteří už zasedali radě kraje za Rathovy éry. "V každém případě to, co zažíváme, jsou praktiky, které přesně odpovídají té době," řekl Kupka v narážce na průběh dnešního zastupitelstva. ODS se dnes nepodařilo prosadit ani přestávku.

"Určitě si nepřipadám jako Rathův pohrobek, já se za ty čtyři roky, co jsem tady byl naposled, nemám za co stydět," reagoval Petera. ČTK také řekl, že odbor životního prostředí, který bude znovu řídit, za Rathovy vlády fungoval dobře.

Odvolanému radnímu pro školství Janu Skopečkovi (ODS) není jasné, jak může nějaká politická strana otočit o 180 stupňů a ze středopravicové koalice se jedním hlasováním dostat do koalice s extrémní levicí.

Zástupci ODS i STAN dnes kritizovali zapojení KSČM do rozhodování o krajských záležitostech. "Ve Středočeském kraji vznikla dnešního dne koalice 3K - korupce, koryta, komunisté," prohlásil Kupka. Dodal, že podle neoficiálních zpráv stojí za rozpadem koalice ve středních Čechách také šéf hnutí ANO Andrej Babiš. "Je to ukázka, jak chce ANO vládnout," dodal. Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) to už ale dříve odmítla.

reklama