Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Babiš už nechce jednat o koalici. Ostatní strany politikaří, myslí si

Andrej Babiš volí do Poslanecké sněmovny
Andrej Babiš volí do Poslanecké sněmovny
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha - Andrej Babiš ani týden po sněmovních volbách, které ANO drtivě vyhrálo, nenašel partnera do koaliční vlády. Další jednání v tuto chvílí pokládá za zbytečné a chce zkusit sestavit menšinový kabinet.

"Bohužel strany kategoricky odmítají spolupráci s námi a je to tak kategorické, že vyjednávat o nějaké koaliční vládě nemá smysl," řekl dnes Babiš v diskusním pořadu televize Prima Partie.

Má představu, že každá ze stran, které ve Sněmovně zasedly, si v programu menšinové vlády najde tu svou část. Rozhodně odmítl možnost předčasných voleb. "Proč nikdo nechce jít do vlády? Proč nikdo nechce plnit program?" vznesl Babiš řečnickou otázku.

Podle šéfa hnutí ANO se situace po negativní a vypjaté předvolební kampani zaměřené proti jeho hnutí nezměnila. "Bohužel předsedové politických stran pokračují v této rétorice, politikaří. Mám pocit, že rétorika stran jako ODS, Piráti a SPD je taková, že vyhrály volby," prohlásil Babiš.

Témata:  Andrej Babiš hnutí ANO vláda

Související

Aktuálně se děje

24. února 2026 8:33

Počasí na měsíc. Meteorologové prozradili, jaký bude úvod letošního jara

Běží poslední dny meteorologické zimy, která skončí o nadcházejícím víkendu. V neděli pak začne meteorologické jaro. Z nejnovějšího výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) tak vyplývá, jaký bude začátek jara. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy