Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Čekací doba na přezutí gum stoupla až na deset dní

Přezutí pneumatik, ilustrační fotografie
Přezutí pneumatik, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Praha - Zájem o přezouvání na zimní pneumatiky v posledním týdnu stoupl až o třetinu. Důvodem je ochlazení i blížící se listopadová povinnost mít za nepříznivých podmínek zimní výbavu.

Čekací doba v pneuservisech se protáhla na pět až deset pracovních dní. Vyplývá to z informací firem oslovených ČTK.

Podle Vojtěcha Schwangmaiera z e-shopu Pneumatiky.cz je letošní říjen specifický teplým počasím a například v porovnání s loňským rokem je vrchol sezony posunut o sedm až deset dní směrem k listopadu. To se odráží na chování zákazníků, kdy se již tak vyhrocená poptávka kumuluje do extrémně krátkého časového úseku.

Za poslední dva týdny se zájem o zimní pneumatiky u obchodníků zvýšil o víc než polovinu a s tím roste i poptávka po přezouvání. Kolem 85 procent motoristů chce přezout do 48 hodin a kvůli tomu obvolají třeba i pět pneuservisů ve svém okolí. Ve větších městech přitom čekací doby narostly až na deset pracovních dní. "Nejvytíženější časy jsou mezi 07:00 a 08:00 a pak mezi 16:00 a 17:00. Tyto termíny jsou nyní zamluvené třeba až na 14 dní dopředu," dodal Schwangmaier.

V síti servisů Auto Kelly se průměrná doba čekání pohybuje kolem pěti až šesti dní. Podle marketingového ředitele Michala Knora musí ale řidiči počítat s tím, že změna počasí vytíženost pneuservisů významně ovlivní a bude mít dopad i na čekací dobu.

Témata:  auto pneumatiky

Související

Aktuálně se děje

15. ledna 2026 5:00

Počasí do konce týdne: Mrazů se zatím nezbavíme, teploty opět klesnou

Předpověď počasí na nadcházející dny nepotěší řidiče ani příznivce slunečného počasí. Dnešek se ponese ve znamení zatažené oblohy a místy se objeví mlhy, které mohou být i mrznoucí. V severní polovině území se očekává déšť, přičemž na severní Moravě hrozí tvorba nebezpečné ledovky. Teploty se budou pohybovat nejčastěji mezi -1 a +4 °C, ale jihozápad Čech a části Slezska se mohou těšit až na 6 °C.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy