Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

ODS se marně pokusila odvolat Matěje Stropnického z dopravního výboru

Matěj Stropnický /SZ/
Matěj Stropnický /SZ/
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha - ODS se dnes na jednání pražských zastupitelů pokusila odvolat z funkce předsedy magistrátního výboru pro dopravu Matěje Stropnického (SZ/Trojkoalice).

Stropnický se stal po volbách v roce 2014 náměstkem primátorky a na starosti měl mimo jiné tvorbu nového Metropolitního plánu. Z rady byl nakonec odvolán a stal se placeným předsedou dopravního výboru.

Jako důvod uvedla špatné vedení výboru. ODS nezískala pro svůj návrh dostatečnou podporu zastupitelů, kteří návrh na program jednání nakonec nezařadili. V Praze vládne koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN).

"Matěj Stropnický dlouhodobě dopravní výbor nevede. Před jednáním zastupitelstva jednání výboru bez náhrady zrušil, nové svolal na termín těsně po jednání zastupitelstva. Jeho dlouhodobé konání je přímo proti zájmu Pražanů. Stejně jako zničil metropolitní plán, torpéduje dopravu v Praze. Proto jsme navrhli jeho odvolání," řekl předseda pražské ODS a zastupitel Filip Humplík.

Témata:  Praha magistráty Praha Matěj Stropnický

Související

Aktuálně se děje

22. února 2025 18:21

Fanoušci biatlonu mohou jásat. Nové Město na Moravě bude centrem sportu do roku 2030

Fanoušci biatlonu v České republice mohou jásat. Nové Město na Moravě si zajistilo pořadatelství Světového poháru v biatlonu minimálně do roku 2030. Informaci potvrdila Mezinárodní biatlonová unie (IBU), která Vysočina Areně přidělila další čtyři ročníky prestižní soutěže, uvedla Česká televize.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Policie ČR, ilustrační foto

Útok v Hradci: Česko truchlí za oběti vraždy

Královéhradeckem se šíří smutek, hněv i strach. Tragédie, která se ve čtvrtek ráno odehrála v místním obchodě, zasáhla nejen blízké obětí, ale i širokou veřejnost. Dvě prodavačky, 19letá dívka a 38letá žena, se staly oběťmi brutálního útoku 16letého mladíka, který si je podle všeho vybral zcela náhodně.