Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kalousek veršuje o Zemanově cukrovce. Laudát mluví o simulantech a klystýru

Miroslav Kalousek /TOP 09/
Miroslav Kalousek /TOP 09/
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha - Prezident Miloš Zeman na pondělní tiskové konferenci oznámil, že má k dispozici 113.000 podpisů občanů a bude opět kandidovat. Při té příležitosti mluvil také o svém zdravotním stavu. Jeho slova vyvolala velký údiv nejen u odborníků, ale i u politiků.

„Dnou netrpím. V sobotu mi odešla cukrovka, hodnota krátkodobé glykemie je 5,8, hranice cukrovky je 6,0. Lékař i já jsme z toho byli v šoku," pochlubil se Zeman. 

„Po dlouhých a dlouhých letech jsem byl zbaven této choroby, patrně proto, že v poslední době jím velmi často sladká jídla, neboť mně chutnají. Je to trošku paradoxní terapie, ale vyplatila se,“ myslí si prezident.

Jeho slova vyvolala velmi zajímavé reakce. „Cukrovka odešla mi v sobotu a z fáčů na noze je pořád cítit chlór. Putin však nakládá mi stále další robotu. Už nemůžu. Please, open the door,“ rýmoval na sociálních sítích na předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Cukrovka odešla mi v sobotua z fáčů na noze je pořád cítit chlór.Putin však nakládá mi stále další robotu.Už nemůžu.Please,open the door. https://t.co/v56CzC7rlu

— Miroslav Kalousek (@kalousekm) 7. listopadu 2017

„Jak se v Lánech cukrovka lekla: Sice hradní mluvčí Ovčáček tajemně mlčí o případných lékařských úkonech na maličkosti pana prezidenta, ale jeho vyjádření, že cukrovka skončila v sobotu, svědčí o intenzivní léčbě,“ komentoval Zemanův stav bývalý předseda poslaneckého klubu TOP 09 František Laudát.

Zeman 2016: „Cukrovka je jedna ze dvou nemocí, které mám a které mě budou doprovázet až do konce života. Cukrovka, jak víte, je nevyléčitelná.“Zeman 2017: „V sobotu mi odešla cukrovka. Neboť při posledním měření byla hodnota krátkodobé glykémie 5,8,“

— Jaroslav Bulíček (@jaroslav1963) 6. listopadu 2017

„Do Lán se zjevně musel dostavit lapiduch kalibru doktora Grunsteina, který proslul léčbou simulantů pomocí klystýru, uvedl s odkazem na legendárního lékaře ze Švejka. „Takže možná tato metoda zabrala nejen na revma odpíračů vojenské služby za císaře pána, ale i na prezidentovu cukrovku. Tomu by nasvědčovala i zjevná únava pana prezidenta na tiskové konferenci, kde pověřil 'Andréše' Babiše vyjednáváním o vládě.“ dodal Laudát na facebooku.

Témata:  Miroslav Kalousek Miloš Zeman František Laudát

Aktuálně se děje

14. srpna 2026 12:30

Může to být naposledy. Meteorologové opět varují před tropickými teplotami

Až 37 stupňů bude během víkendu, kdy se očekává další tropická epizoda. Výstrahu před vysokými teplotami v pátek vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Meteorologové nadále upozorňují i na nebezpečí požárů na většině území. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Letiště Václava Havla Praha

Pražské letiště dokončilo modernizaci hlavní dráhy

Letiště Praha dokončilo druhou závěrečnou etapu modernizace okolí hlavní vzletové a přistávací dráhy 06/24, na kterou bude dnes během odpoledne opět převeden veškerý letecký provoz. Během čtyř a půl měsíce se podařilo realizovat 14 stavebních a technologických projektů Letiště Praha společně se 3 významnými investičními akcemi externích partnerů, informovala společnost v tiskové zprávě.