Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kraus ostře: Babiš je hloupý. Jak vpadá chytrý člověk?

Jan Kraus
Jan Kraus
Foto: Korzo

Praha - Nedivím se, že se nikdo nechce s Andreem Babišem do vlády, přiznal ve své show Jan Kraus. Podle něj má totiž práce mimo vládu celou řadu výhod. Dodal také, že Babiš je v tomto směru hloupý

„Dobrý večer, dámy a pánové. A všechna ostatní pohlaví, sexuální orientace včetně fluidních,“ přivítal diváky poněkud netradičně Kraus. „Svět se vyvíjí, doufám, že jste to zachytili. Spojení dámy a pánové už se leckde říkat nebude, protože je to nedostatečné. Myslím si, že svět je malinko blázen, ale nedá se nic dělat,“ posteskl si moderátor s tím, že on che vždy jít s dobou.

Pak už se ale dostlal k tématu povolebního vyjednávání. „Doufám, že stejně jako já sledujete tu hříčku o složení vlády. Je to zábavné v tom, že všichni říkají, že s Babišem do vlády nepůjdou, pak říkají, že je málo přemlouvá a že by je měl přemlouvat víc. Ale je pravda, že už kandidovali s tím, že do vlády s Babišem nepůjdou, takže nemohou zradit voliče,“ shrnuje prozatímní výsledky jednání Kraus.

„Ale upřimně, hloupý je v tomto Babiš. Chytří jsou ti, kteří nechtějí vládnout. Já, kdybych dělal politiku v Česku – jakože ji dělat nebudu, tak jsem jenom v opozici. Opozice, to je úplné bago. Za prvé máte klid. Když nepřijdete, někdo vám možná ještě dá i prachy kvůli nějakému hlasování. Za druhé – zodpovědnost nula a prachy stejný. Ve vládní straně a v opozici je to stejné. Dobré je chytit šéfa výboru, dostanete prachy a auto, možná i nějakou holku k tomu. Takže chápu, že o to stojí, to si ještě přilepší,“ vyjmenovával výhody pozice moderátor.

Jinak je ale prý práce v opozici v pohodě a v klidu. „Žádná zodpovědnost, žádné maléry, když nepřijdete, nic moc se nestane. A tím, že nemáte zodpovědnost je větší šance, že tam budete další čtyři roky, protože nemáte co podělat. Budou vám říkat pracant ve Sněmovně. Já kdybych dělal politiku, tak buď v opozici a nebo možná jenom v kuchyni v parláči. Hlavně nebýt vidět, jenom kasírovat,“ smál se Kraus.

Témata:  Jan Kraus Andrej Babiš vláda

Související

Aktuálně se děje

4:00

Předpověď počasí na víkend. Připravte si i deštník

Poměrně teplý, ale místy také celkem deštivý. Takový má být nadcházející dubnový víkend podle aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Nejvyšší teploty překročí dvacítku, někde ale může spadnout až 15 milimetrů srážek za jediný den.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy