Benešov - Okresní soud v Benešově potrestal muže (27) kvůli nabádání nezletilé dcery k rasismu. Příkazem mu uložil roční trest s podmíněným odkladem na zkušební dobu tří let. Zároveň ho bude sledovat probační a mediační služba.
Na videu dívka tloukla baseballovou pálkou do polštáře a měla si při tom představovat Roma nebo muslima.
Soud se s případem vypořádal v říjnu, rozhodnutí o podmíněném trestu je pravomocné od počátku listopadu. Trest muž dostal za ohrožování výchovy dítěte a za podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod.
Případem se kriminalisté začali zabývat počátkem srpna na základě informací z médií. Muž video sám zveřejnil na sociální síti. Vyšetřován byl na svobodě.
Související
16. dubna 2026 8:28
7. dubna 2026 9:15
31. března 2026 21:43
18. března 2026 11:23
16. března 2026 21:57