Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Historicky první prezidentka ČR? Babiš odtajnil, koho by chtěl na Hradě

Anfrej Babiš /ANO/ v OVM
Anfrej Babiš /ANO/ v OVM
Foto: Reprofoto ČT

Praha - Eurokomisařka pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví Věra Jourová by se mohla stát novou českou prezidentkou. Alespoň podle ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše.

"Údajně jsem řekl, že nebudeme stavět kandidáta - to není pravda. My určitě v rámci hnutí, když to přijde na pořad dne, tak kandidáta postavíme. Na první dobrou vidím dvě osoby, které by mohly být kandidáty na prezidenta," prozradil Blesku Andrej Babiš. 

Už dříve mluvil Babiš jako o možném prezidentském kandidátovi o ministru obrany Martinu Stropnickém. Teď ale tvrdí, že by na Hrad mohla usednout poprvé v historii České republiky žena - Věra Jourová.

"Já si myslím, že dobrým kandidátem by mohla být Věra Jourová. Je to distingvovaná dáma, seděla ve vězení neprávem. Je to skvělý lidský příběh," uvedl ministr. Vzápětí ale dodal, že s ní o tom ještě sám nemluvil.

Témata:  Andrej Babiš Věra Jourová

Související

Aktuálně se děje

8:51

Napětí v královské rodině stoupá: Jak se ke sporu Harryho s Karlem III. staví Camilla?

Královna Camilla se vědomě distancuje od vyhroceného sporu mezi princem Harrym a králem Karlem III. Zdroje blízké britské královské rodině uvedly, že Camilla se do konfliktu mezi svým manželem a jeho mladším synem nevměšuje, i když se situace nadále komplikuje.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Pavel Blažek

Blažek po bitcoinové kauze pozastavil členství v ODS

Ministr spravedlnosti v demisi Pavel Blažek pozastavil své členství v Občanské demokratické straně. Stalo se tak krátce poté, co kvůli narůstajícímu tlaku v souvislosti s takzvanou bitcoinovou kauzou podal demisi z ministerské funkce a zároveň se vzdal kandidatury v nadcházejících podzimních volbách. Původně měl být na čtvrtém místě jihomoravské kandidátky koalice Spolu. Kromě toho rezignoval také na funkci předsedy regionálního sdružení ODS v Jihomoravském kraji.