Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Lobbista Janoušek je invalida. Odpustí mu soud zbytek trestu?

Roman Janoušek
Roman Janoušek
Foto: FTV Prima

Praha - Odsouzený lobbista Roman Janoušek je invalida. V usnesení Krajského soudu v Brně z 15. listopadu stojí, že kvůli dlouhodobě nepříznivému zdravotnímu stavu poklesla Janouškova pracovní schopnost o 80 procent "a den vzniku invalidity byl stanoven k 30. 3. 2016".

Informuje o tom Český rozhlas. "Odsouzenému byl výkon uloženého trestu odnětí svobody poprvé přerušen 9. 3. 2016, tedy před téměř rokem a tři čtvrtě, a během této doby se jeho zdravotní nezlepšil, spíše se zhoršuje," stojí dále v usnesení z poloviny listopadu.

Brněnský krajský soud tehdy rozhodoval o Janouškově žádosti o další přerušení výkonu trestu. Žádost zamítl, mluvčí soudu Eva Sigmundová ale uvedla, že soud má za to, že prognóza Janouškova zdravotního stavu nepředpokládá takové zlepšení, aby byl v dohledné době schopen odpykat si zbytek trestu, a jeho obtíže by se měly řešit spíš žádostí o upuštění od zbytku trestu.

Janoušek následně o upuštění od zbytku trestu požádal Městský soud v Praze, který ho jako prvoinstanční soud poslal do vězení. Jak ale řekla mluvčí pražského soudu Markéta Puci, řešit se to nakonec bude u Krajského soudu v Brně.

Janoušek autem v roce 2012 v opilosti srazil ženu a byl odsouzen ke 4,5 roku vězení za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky. Do vězení nastoupil 18. listopadu 2014 a zůstal v něm do 9. března 2016.

Témata:  Roman Janoušek soudy

Související

Aktuálně se děje

5. října 2025 17:33

Tragická zpráva pro kulturní scénu: Zemřel DJ Tráva, průkopník české taneční hudby

Českou hudební scénu zasáhla zpráva o úmrtí Petra Votavy, známého jako DJ Tráva. Přední postava tuzemské klubové kultury zemřela ve věku 60 let. Uved to server Headliner.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Ilustrační fotografie.

Komentář

Nečekali to ani experti. Inflace v Česku je překvapivě nízká

Inflace v Česku v září nečekaně výrazně zpomalila. Tempo růstu hladiny spotřebitelských cen totiž činilo meziročně jen 2,3 procenta, plyne z předběžných dat ČSÚ. Analytici oslovení agenturou Bloomberg čekali ve střední hodnotě svých odhadů růst čítající 2,6 procenta. Z celkem devatenácti expertních odhadů žádný neodpovídal hodnotě 2,3 procenta, všechny byly vyšší, nejvyšší zněl na 2,9 procenta.