Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Invalida dostal za zneužívání dcer 8 let vězení

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Olomouc - Vrchní soud v Olomouci potvrdil trest pro šedesátiletého invalidního důchodce, který měl dlouhá léta zneužívat své dvě nezletilé nevlastní dcery. Za znásilnění, pohlavní zneužívání a podobné činy byl už několikrát odsouzen k osmiletému vězení, ale pokaždé se odvolal.

Podle soudu se Zdeněk Schneider z Kroměřížska dopustil třinácti závažných trestných činů během třinácti let. Obě dívky zneužíval, když byly ještě nezletilé - jednu mezi osmým až patnáctým rokem a druhou od jejích dvanácti do čtrnácti let.

Dívky ho vnímaly jako autoritu a měly k němu důvěru. Invalidní důchodce, který je bez ruky a nohy, byl loni v září potrestán osmiletým trestem a stejný verdikt padl i letos v únoru. Muž se odvolal k Vrchnímu soudu v Olomouci, který mu uložil osm let vězení.

"Trest byl uložen ve výši osmi let se zařazením do věznice s ostrahou. Bylo zohledněno především to, že obžalovaný své trestné činnosti se dopouštěl po delší dobu a na dvou osobách. Nově jsme obžalovaného zavázali náhradou nemajetkové újmy ve výši 200 000 korun, když původně byl zavázán k výměře 800 000 korun," řekl mluvčí Vrchního soudu Olomouc Vladimír Lichnovský.

Témata:  krimi sexuální zneužívání znásilnění

Související

Aktuálně se děje

10. září 2025 15:48

Policie má první závěry vyšetřování úterní tragické nehody na Trutnovsku

Policie má první závěry tragické srážky dvou osobních aut, která se stala v úterý vpodvečer u Dvora Králové nad Labem. Podle kriminalistů vybočilo jedno z vozidel do protisměru. Důvod zatím není známý.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy