Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Růžička (ANO) chce být vydán ke stíhání

Nově zvolení poslanci poprvé usedli do lavic
Nově zvolení poslanci poprvé usedli do lavic
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha - Poslanec hnutí ANO Pavel Růžička požádá Sněmovnu, aby ho vydala k trestnímu stíhání. Ještě před volbami policie obvinila Růžičku jako městského radního Postoloprt na Lounsku kvůli údajně nevýhodnému prodeji obecního domu.

Sněmovna obdržela policejní žádost o Růžičkovo vydání ke stíhání v uplynulých dnech. Zvolením do dolní komory totiž získal imunitu a trestní stíhání muselo být přerušeno.

"Stále platí, že je i v mém zájmu, aby byla tato kauza co nejrychleji ukončena," uvedl Růžička. Tvrdí, že se ve všech hlasováních řídil slibem člena zastupitele a zákony a nikdy žádný neporušil. Ve Sněmovně by chtěl, jak uvedl, pomoci tomu, aby se "v budoucnu podobná bezdůvodná kriminalizace ostatním zastupitelům v této zemi nemohla stát".

Růžička čelí obvinění pro podezření z porušení povinností při správě cizího majetku. Policie v případu stíhá i dalších devět městských zastupitelů. Růžička už dřív uvedl, že trestní oznámení podal neúspěšný uchazeč o nemovitost, který je prý zároveň jeho politický konkurent.

Sněmovna v novém složení již dostala žádost o vydání předsedy ANO a premiéra Andreje Babiše a místopředsedy hnutí Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo. Poslanci budou znovu rozhodovat i o vydání poslance ODS Bohuslava Svobody v případu opencard.

Témata:  Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky poslanecká imunita hnutí ANO

Související

Aktuálně se děje

21. dubna 2026 17:25

Královna Alžběta II. by byla stoletá. Dnešní stav věcí by ji prý netěšil

Velkým dnem je dnešek pro Spojené království. Britové si totiž připomínají královnu Alžbětu, protože na úterý připadají její nedožité sté narozeniny. Její syn a současný král Karel III. v projevu při této příležitosti připomněl, jaká jeho matka byla. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy