Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

O toleranci vlády uvažuje jen KSČM, uvedl po jednáních Babiš

Anfrej Babiš /ANO/ v OVM
Anfrej Babiš /ANO/ v OVM
Foto: Reprofoto ČT

Praha - Z jednání ANO s ostatními stranami vyplynulo, že o toleranci menšinové vlády Andreje Babiše je ochotna uvažovat pouze KSČM. Vývoj pro druhý pokus o sestavení kabinetu nechtěl premiér předjímat.

"Strany a hnutí, s kterými jsme jednali, mají jasné návrhy. Chtějí zůstat v opozici a my ve vládě to máme odpracovat," řekl Babiš po dnešních schůzkách s SPD a Piráty.

V předchozích dnech se setkal i s ostatními sněmovními stranami s výjimkou TOP 09, jednání s ní z časových důvodů odložil na leden. TOP 09 ale už předem deklarovala, že menšinovou vládu ANO nepodpoří.

Na jednáních pouze KSČM vyslovila ochotu uvažovat za splnění jistých programových podmínek o toleranci vlády. "Ostatní to odmítli, uvidíme, jestli se to v lednu změní nebo ne," řekl Babiš.

Podle svých slov získal dojem, že si ODS, Piráti a SPD věří pro případné předčasné volby. Ty by ale nepovažoval za nejlepší řešení. Podle něj bude mít na vývoj vliv i lednový kongres ODS a únorový sjezd ČSSD.

Témata:  Andrej Babiš vláda hnutí ANO

Související

Aktuálně se děje

8:19

České dostihy zasáhla náhlá smrt. Zemřel Pavel Složil (†56)

Český dostihový sport postihla ještě během měsíce října, kdy tradičně probíhá Velká pardubická, smutná zpráva. Ve věku 56 let náhle zemřel bývalý žokej a současný trenér Pavel Složil. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy