Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Přívoz v pražské Troji byl dnes dvě hodiny mimo provoz

Praha
Praha
Foto: Pixabay

Praha - Přívoz mezi Císařským ostrovem a Trojou byl dnes dopoledne mimo provoz kvůli technické závadě. Vltavský "trajekt" označený jako P8 nahrazuje lávku, která se na začátku prosince zřítila. Provoz přívozu zajišťuje společnost Pražská paroplavba.

Provozovatel už závadu na plavidle odstranil a přívoz po více než dvou hodinách opět fungoval.

Přívoz vyplul na Vltavu poprvé v sobotu 23. prosince v 08:00. Provozní doba v pracovní dny byla určena od 07:00 do 19:00 a o víkendech od 08:00 do 19:00. Interval je ve špičkách pracovních dnů deset minut. Na loď se vejde téměř 30 cestujících.

Praha plánuje stavbu provizorní lávky. Institut plánování a rozvoje zároveň vypracoval návrh změny územního plánu pro vybudování dvou nových lávek. Jedna bude na místě původní, druhá dále po proudu řeky.

Lávka se zřítila v sobotu 2. prosince odpoledne, ze čtyř zraněných byli dva ve vážném stavu.

Témata:  Praha MHD Praha

Související

Aktuálně se děje

3. července 2025 18:50

Nebude to jen 1,5 °C. Extrémní počasí oteplí planetu o mnohem víc, bojí se vědci

Navzdory častým zprávám o rekordních vlnách veder, extrémním počasí a neochotě některých států jednat se svět podle aktuálních vědeckých odhadů pravděpodobně vyhne nejhorším scénářům globálního oteplení. Vše ale nasvědčuje tomu, že do konce století se planeta ohřeje přibližně o 2,7 °C oproti době před průmyslovou revolucí. Tento výhled, přestože lepší než předpokládaný nárůst teploty o 4 až 5 stupňů z minulých dekád, zůstává alarmující a představuje vážné riziko pro stabilitu ekosystémů i samotné lidstvo.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy